Pomoc w wyborze systemu

Witam. Posiadam następujący zestaw:

Intel Core 2 Duo 2160~2x1.8Mhz

Gigabyte Intel945

1 GB Ram DDR2

Geforce 7300GS

WD 250GB

Jaki system polecacie zainstalować, i jak najefektywniej podzielić dysk. System potrzebny do domowego użytku. Zelży mi na stabilności

XP

C:/ ok. 20-25GB - SYSTEM (nie wliczam programów) a reszta według uznania

zależy mi na stabilnym systemie. Wcześniej miałem 2000… A może 2003?

XP będzie stabilny, tylko musisz go dobrze zainstalować i będzie git… :smiley:

według mnie xp to lepsze rozwiązanie. a gdymy osobiście w tej chwili wybierał to wybrałbym vistę - cena właściewie taka sama a większość programów nowych będzie robione pod ten system (tym bardziej jeśli miałbyś możliwość dołożenia kiedyś sobie ramu np. do 2 GB ale i na 1 będzie w miarę dobrze chodzić - mam na myśli visę bo xp to bez problemu

Najefektywniejszy pod tą konfiguracje będzie XP, ale przyszłościowym wyborem byłaby znów Vista 32, a stabilnie będą działać oba.

Ja powiem tak jak mnie posłuchasz to dobrze jak nie to trudno.

Ramy nie są takie drogie do kup 1 Gb i zainstaluj viste przyszłościowo i powiedziałbym bardziej ekonomicznie.Bo za pare lat będziesz musiał skakać z xp na 2008 albo inne ustrojstwo i wtedy będzie problem bo znając upodobania Microsoftu to Będzie pełno dziur chociaż oni zarzekają sie że takiej klapy jak wydanie niedopracowanej visty nie powtórzą ale ja im nie wierze.Wracając do sprawy To za parę lat skończą aktualizacje xp nowy windows będzie dziurawy A vista będzie jedyną nadającą sie użytku wersją windowsa i lepiej przyzwyczaić się do niej za wczasu

popieram. a nawet na 1 Gb ramu możesz sobie zainstalować vistę a kupic 1 Gb ramu możesz w każdej chwili. I dzięki temu masz nowy sytem który z czasem bezdzie powszechnym systemem tak jak teraz jest xp.

chyba jednak postawie na XP. Vista mnie nie przekonuje. Dużo czytałem że strasznie przymula.

kup vistę bo po roku albo i wcześniej będziesz żałował tego zakupu bo większość programów będzie o wiele lepiej działać pod vistę niż pod xp a nawet w ogóle nie będzie działać cześć programów pod xp

Ja ci radze zainstalować dwa systemy xp i vista. A co do przyszłości to vista się nie przebije. Programy pisane pod Vistę są kompatybline z technologią .NET więc problem z przyszłą kompatybilnością z Xp nie powinien wystąpić. Chyba, że MS znów coś nowego zaimplementuje w nowym NET frameworku, który jakimś cudem będzie się gryzł z Xp :smiley:

tylko dwa systemy gdy chcemy miec legalne to niestety dwa razy większy wydatek. A problemy z nowymi programai napewno będą -nawet to trochęw interesie MS żeby te problemybyły :slight_smile: A terez też już są nieliczne programy tylkp pod viste

Heh ja mam windowsy za darmo, a co do tej kompatybilności to pewnie będziesz miał rację, MS napewno coś wykombinuje żeby nas oskubać :mrgreen:

Na taką konfigurację polecam Windows xp lub możesz się pobawić na Linuxsie.

A jak wygląda sprawa z Win 2008 jak z kompatybilnością i jakie wymagania?

Akurat tutaj się mylisz, bo wsparcie dla XP będzie oferowane dłużej niż w przypadku Visty.