Pomoc w wyborze twardego dysku do laptopa

trochę się mylisz… obecnie dyski sa bardziej wytrzymałe aniżeli dawniej, np. polecany przez Ciebie WD Black ma:

w teorii mógłbyś go spuścić ze 100m i powinien chodzić 8)

 

Klienci przynoszą laptopy i mówią: Panie dziecko może podniosło 5 cm laptopa i puściło i to wszystko, albo, dysk przenośny dosłownie spadł mi z 50 cm i tak dalej. Nie ma reguły na to, a osobiście widziałem jak kurierzy obchodzą się z paczkami i nie raz była o to wojna, a co się dzieje na sortowni? ech.

Człowieku dysk to tylko przykład… :slight_smile:

Czy dysk działa można wyczuć odrazu po podłączeniu, jeśli się nie kręci no to możemy stawiać na winę kuriera, no ale nie w 100%.

Jeśli dysk się kręci a mimo tego nie działa to raczej nie wina kuriera bo po wstrzasie to najczęściej właśnie dysk się kręci, wtedy pozostaje kontakt z sprzedawcą. Pozatym towar zawsze jest zabezpieczony np. folią bombelkowa.

 

Masz rację kończymy tą dyskusję, bo robimy śmietnik z tematu.

Ok. tej dziewczynie pomóżmy. Usuwam ostatni post. :lol:

idąc dalej - co się dzieje w centrum dyspozycyjnym producenta, co się dzieje w trakcie kilkunastu tysięcy mil podroży z Tajwanu czy Filipin?

 

właśnie po to jest gwarancja i to na nią trzeba się powoływać, ew. niezgodność towaru z umowa…

 

a w temacie - najlepsze rozwiązanie to SSD plus przenośny 2.5’’ na USB 3.0

 

ps. ja używam zwykłego SATA2.0 z przejściówką USB (2x) jako pamięci przenośnej - przerobiłem jakiś stary koszyk by zabezpieczyć elektronikę i hula z prędkością 40-45MB/s

Ziom daj se spokój, ja z JNJN’em już opuściłem, chociaż masz rację. Zajmnijmy się tematem bo prawdziwy burdel tu jest :smiley:

ey moje zd już znasz. polecam ci ten dysk :rolleyes: