Pomoc w wyborze urządzenia wielofunkcyjnego

Szukam ekonomicznego urządzenia wielofunkcyjnego. Najważniejsza jest ekonomiczność sprzętu (tzn. mała tuszożerność, niedrogi tusz) i bezawaryjność. Cena - do ok. 330 zł. Co sądzicie o Canon MP550? A może znacie coś lepszego?

http://allegro.pl/item786116932_brother … ielce.html

osobne tusze i bardzo pozytywne wrażenie

http://allegro.pl/item797163291_drukark … ml#gallery

dość tanie tusze, banalne dopełnianie i b.dobra jakość wydruków. Wystrzegaj się nowego HP F735, samo urządzenie bardzo fajne ale z tuszami HP pojechało, ceny z kosmosu a tuszu kot napłakał. A myślałem, że już HP nie popełni tego błędu co z HP 21 i 22 - 3ml tuszu idzie bardzo szybko. Jeśli ma być ekonomicznie to Brothera bierz

Wahałem się między HP i Canonem. HP mam jedną drukarkę (deskjet 3550) i szczerze mówiąc rewelacji nie ma, dlatego skłaniałem się do Canona MP550. Co do Brothera - różne rzeczy się mówi, najczęściej niezbyt dobre. A jak z zasychaniem tuszu w tych modelach? Próbowałeś? Tak się składa, że właśnie mój hp-ek ma do tego tendencję i wolałbym tego uniknąć. Nie wiem, jak z tuszożernością, ale komplet tuszy do brothera i hp to porównywalna cena (ok. 130 zł). Gdzie są głowice - w kartridżach czy w drukarce? Bo jak zaschnie głowica, której nie można wymienić - kiła mogiła. A nie chcę kupować drukarki co parę miesięcy.

Tak się składa że pierwszą drukarką była też 3550 :slight_smile: . Szału nie było ale w porównaniu tego czegoś do nawet wysłużonego F370 różnica kolosalna. Tusz nie zasysa - pół roku raz kolorowo nie drukowałem ale działa do teraz. Co do brothera - głowice raczej wbudowane ale to nie te czasy, żeby głowice padały jak muchy

KOMPLET zamienników kosztuje już 16zł ; d KLIK

No aż tak tanio to bym się bał kupować. Na 90% zdecyduję się na tego brothera. Dużo nie drukuję, więc może gwarancję przebimbam na oryginalnych, żeby nie mieli się do czego doczepić w serwisie. Chociaż mam nadzieję, że nie padnie po tygodniu. Pozdrawiam!

PS. Jakbyście mieli coś do powiedzenia w tej sprawie, to piszcie śmiało. Póki co mam mały deficyt budżetowy i będę musiał odłożyć zakup na jakieś 2-3 tygodnie, więc zawsze będzie można zmienić decyzję.

Serwis raczej już się nie interesuje jakich tuszy używasz, albo inaczej, serwis wiedzieć nie musi o tym że używasz nieoryginalnych zamienników. Mają za mało czasu na takie zabawy z klientem. Przynajmniej HP to nie obchodzi w ogóle choć są tacy nastawieni do własnych tuszy :wink: Jesli się kupuje, żeby było tanio to czemu nie drukować dużo? Kłóci się to z ogólnie przyjętą ideologią… :slight_smile:

Zakupiłem wreszcie tego brothera. Pierwsze wrażenie świetne. Zobaczymy jak z dalszą eksploatacją. Ale mam do Was parę pytań.

  1. Czy wyłączać ją kiedy jest nieużywana? Podobno po włączeniu zalewa dysze i zużywa atrament.

  2. Czy działając w sieci bezprzewodowej przy wyłączonych komputerach drukarka emituje jakieś fale radiowe?

Też go kupiłem : D Dokładnie tydzień temu, urządzenie świetne! Jedynie tylko nie mogę go zarejestrować, bo brother.pl nie działa.

Jak dostanie prądu to tak jakby reguluje coś, ale to także robi po wydrukowaniu. Zastanawiam się czy niej odpiąć jej od listwy…

Czas odświeżyć wątek :slight_smile:

Ja bym uważał, z tego co słyszałem co jakiś czas czyści w ten sposób głowice/przewody, dzięki czemu tusz na nich nie zasycha. Po odłączeniu możesz mieć z nią problem. Ale to tylko luźna uwaga zasłyszana gdzieśtam od kogośtam. A może przeczytana, nie pamiętam już :wink:

Ale ja w innej sprawie. Otóż kupiłem tego brotherka i jestem bardzo zadowolony. Ale zaczynają się kończyć tusze, nie mam przy tym zamiaru płacić za oryginalne. Od czego są zamienniki. Trafiłem na aukcję, gdzie sztuka kosztuje 3,50zł. I właśnie tak niska cena wydaje mi się podejrzana. Próbował ktoś z Was kiedyś http://www.allegro.pl/item919141548_bro … c1100.html tego? Żeby się nie okazało że po zainstalowaniu pojemniczka wylecę w powietrze a ze mną pół powiatu :wink:

Szczerze mówiąc ja nie próbowałem, ale… nie zamierzam też próbować. Trzeba zdać sobie sprawę, że jakość nie idzie w parze z ceną i jeśli już kupować zamienniki, to tylko dobrej klasy. Moim zdaniem nie ma fizycznych możliwości, żeby dobrej jakości tusz mógł kosztować 3,50. Zapewne te taniochy z Allegro to samoróbki lub jakaś chińszczyzna :stuck_out_tongue:

A przy okazji dołączę się do tematu i dopytam - co sądzicie o tuszach z Pryzmatu ? A może ma ktoś jakieś sprawdzone źródło z zamiennikami do Brotherów ?

Też będę musiał wymienić tusze w moim Brotherze, więc temat jak znalazł :wink:

To ja się też muszę podpiąć, bo też mi się już powoli tusze startowe kończą : D

I co, nikt nie ma żadnych doświadczeń? Ja kupiłem czarny zamiennik ActiveJeta (kolory też, ale jeszcze leżą) i sprawuje się jak na razie (już kilka miesięcy - wakacje, więc wiele nie drukowałem) świetnie.

Będę miał od groma drukowania w najbliższym czasie i tak się zastanawiam, czy może od czasu, gdy ostatni raz o to pytałem, ktoś skusił się na coś z poniższych:

http://allegro.pl/brother-tusz-dcp-385c … 52227.html

http://allegro.pl/brother-tusze-dcp-385 … 53244.html

http://allegro.pl/td9-tusz-brother-165- … 50696.html

Chodzi mi najbardziej o czarny. Jeśli tak, to proszę o opinie. Wiem, chińszczyzna, tandeta itp., ale może do wydruku tekstu jakość wystarczy i nie rozwali mi od razu drukarki. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pozdrawiam!

Ja używam tych z 3 linku i dobrze się sprawują.

Ja mam spore doświadczenie z tuszami z Pryzmatu. Co prawda w Epsonie i HP - nie Brotherze, ale mogę z całą odpowiedzialnością polecić tego producenta. Jakość świetna, cena rozsądna, skupują zużyte kartridże. Mój Epson rozpoznaje nawet te zamienniki jako oryginalne! :slight_smile:

Tych tanich z allegro to bym się jednak bał…

Kupiłem jednak zamiennik z Pryzmatu i okazało się, że często zasycha i muszę uruchamiać czyszczenie głowicy…

Ja wracam do oryginałów, bo teraz bardzo rzadko drukuję, ale jak ktoś drukuje dużo, to z tuszy Pryzmatowych na bank będzie zadowolony.

No tak, przy Pryzmatach nie są wskazane długie przerwy. Jednak dla drukujących często to najlepsze rozwiązanie :slight_smile: