Pomoc w wyborze zasilacza i chłodzenia

Witam,

Składam komputer od podstaw i mam już założone:

Procesor: AMD Phenom II X2 555 Black Edition C3

Płyta Główna: Gigabyte 870A-USB3 rev.3.1

Pamięć: GoodRam 2x4GB 1333 MHz

Karta graficzna: GIGABYTE GeForce GTX 460 SE 1024MB DDR5/256bit DVI

Dysk Twardy: Samsung 1000GB 7200/32MB F3 HD103SJ SATA2

Napęd: LG BLU-RAY BH10LS30 bufor 4MB LightScribe

Cooler: SCYTHE MUGEN 2 REV.B

Potrzebuję pomocy w wyborze zasilacza i chłodzenia. Proszę o podanie konkretnych propozycji ,szukam tylko i wyłącznie nowych i markowych podzespołów.

Pozdrawiam,

wiciu95

procek - 80 W

karta graf - 300W pod obciążeniem

dysk + ewentualne inne napędy do 50W

drobniejszych rzeczy nie wyszczególniam

przykładowy zasilacz dla w/w Corsair CMPSU-550VXEU 550W (z jakimś tam zapasem mocy)

co do chłodzenia… miałem Phenoma X2 2x3GHz (nie pamietam symbolu) i wystarczyło mi box’owe chłodzenie + dodatkowy wentylatorek w budzie, temperatura pracy była 40-50st

co do nagrywarek… zależy co Cię zadowoli pod względem przede wszystkim ceny, bo są jeszcze duże różnice… brałbym coś od Sony

Cooler już kupiłem (SCYTHE MUGEN 2 REV.B ) i chcę dodać jeszcze kilka do obudowy. :wink:

Nagrywarka również kupiona ,spójrz wyżej.

Powiedz mi czy warto kupić ten zasilacz? Jest to sprawdzona firma?

PS.Co powiesz na 600W?

Corsair to jedna z lepszych marek, tak samo jak OCZ czy inne tej klasy… 600W nie zaszkodzi, tym bardziej jeżeli będziesz chciał rozbudowac sprzęt. Sam posiadam już kilka lat Corsaira 750W i chodzi bez zarzutu… napięcia stabilne, wiatrak cichy

Tutaj polecę produkty firmy Fractal Desing za jakość i 5 letnią gwarancje.

Skąd Ty żeś to wytrzasnął dla karty pokroju GTX460 skoro tyle to wymagają topowe karty dwurdzeniowe? :roll:

Do jego konfiguracji spokojnie wystarczy rozsądny zasilacz 550W (śmiem twierdzić, że Fractal Design Tesla 550 będzie znacznie cichsza niż Corsair i ma 5 la gwarancji w Polsce - nie trzeba się bawić w żadne wysyłki za granicę). Jak ma być modularnie, to Newton 650 załatwia tutaj sprawę :wink:

ze stron z testami np TEJ :wink:

pobór w spoczynku ok 180W

pobór pod obciążeniem ok 350W

Jacek, podajesz link do testu, z w którym podany pobór prądu dotyczy całej platformy z podkręconym Core i7, topową płytą, pamięciami 3-channel itd. Przy rozsądnym zestawie nie przekroczymy 300W w stresie, więc dobre 400W ogarnie taki zestawik.

a faktycznie… przepraszam za wprowadzenie w błąd, zasugerowałem się wykresami ![-o<

Lepiej wziąść te 550W i spać spokojnie. Będzie zapas mocy na przyszłość i masz pewność że zasilacza szlak nie trafi. :smiley:

Co do chłodzenia, to zdecydowanie ten Zalman http://www.zalmanshop.pl/p90,chlodzenie-na-procesor-zalman-cnps5x-intel-amd.html lub http://www.mediaking.pl/p35883,chlodzen … ct-29.html

Wydajność/cena - świetny stosunek!

Z zasilaczem nie pomogę. Polecam Chieftec’a - miałem już dwa i nigdy nie było problemów :slight_smile: