Pomoc w wyborze zasilacza

witam was serdecznie

mam taką oto prośbę, doradźcie mi jakiś odpowiedni zasilacz, cena jak najmniejsza (dobrze by było poniżej 100zł)

zasilacz ma być do takiego sprzętu:

Athlon 64 3200+

1,5GB DDR 400MHz

GF 8600GT Sonic+ (będzie podkręcany)

1 dysk ata, 1 nagrywarka ata, płyta główna ma “24-pinowe złącze zasilania ATX” oraz “4-pinowe złącze ATX 12V”

MODECOM MC-350W - będzie najlepszym wyborem.

Tak jest, modecom mc-350 :slight_smile: za 9 dyszek kupisz.

myślałem, że uda się coś taniej

jakieś delty czy inne fortrony z allegro…

ciężko złapać fortrona/deltę 350W w standardzie atx 2.2 i 120mm wiatrakiem - jest sporo podróbek, na twoim miejscu brałbym owego modecoma lub chiefteca :

http://allegro.pl/item355639071_chiefte … f_vat.html

lub jeszcze lepiej :

http://allegro.pl/item356988601_chiefte … _12mc.html

no i fajnie…

kupiłem tego chiefteca 420W, podłączyłem wszystko jak trzeba, włączam wtyczkę do gniazdka - spokój, włączam zasilacz z tyłu - spokój, naciskam przycisk Power - BUM!

wątpię, żeby to była wina kompa ponieważ ta sama konfiguracja na jakimś zasilaczu HIPRO 350W chodziła dobrze i stabilnie…

już się na dobre obraziłem z chiefteciem jeśli chodzi o zasilacze, wcześniej miałem tak samo z 2 modelami HPC 360W (tylko tamte wybuchały jak włączałem zasilacz guzikiem z tyłu)

chyba, że jednak coś źle podłączyłem? ale co mogło wywołać taki efekt?

myślicie, że sprzedawca jakoś mi pomoże? na aukcji pisze, że jest gwarancja rozruchowa 21 dni

trzeba było brać modecoma :smiley:

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 16:04 został dopisany post przez Ość z Arbuza

zresztą, stary lol wziąłeś zasilacz używany! !!

może i używany, ale to chyba nie znaczy, że po podłączeniu powinien wybuchnąć…

wg Was to była wina zasilacza czy raczej ja coś źle podłączyłem?

Pewnie wadliwy zasilacz, przy tego typu sprzęcie jest ryzyko, nie wiadomo jakie ma pochodzenie, w jakich warunkach był magazynowany, jechał w opakowaniu zbiorczym to coś się mogło uszkodzić od uderzeń. I ten zasilacz ma 18A na +12V, był by lepszy przy starszych K7 40A na +5V.

ale przecież on ma 40A na +5V

Masz nowszego kompa, Ciebie interesuje moc na +12V.

ale kolega ma jeszcze nowszy sprzęt (dwurdzeniowy intel, kręcony 8600gt, 2 dyski, 2 napędy) i jemu działa to na takim samym zasilaczu

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 16:55 został dopisany post przez dragonik

zadzwoniłem do tego kolegi, żeby sprawdził tego swojego chiefteca

mówił, że na jego zasilaczu jest naklejka ATX 2.0 a napięcia ma takie:

+5V = 40A

+3.3V = 30A

+12V1 = 15A

+12V2 = 18A

na moim nie ma tej naklejki ATX 2.0 a napięcia są podane takie jak na aukcji wyżej

poza tym, tamten zasilacz ma wtyczkę 20pin+4pin doczepianą plus jeszcze osobną 4pin a ten mój ma tylko 20pin i tą osobną 4pin

czy kupiłem jakąś podróbkę?

Zasilacz kolegi ma dwie linie 12V.

Kupiłeś inny model, kolega ma za pewne Chiefteca z serii GPS.

nie nie, on też ma HPC 420 302 DF

czyli jego zasilacz jest lepszy do nowszych kompów?

Widocznie były inne rewizje.

Lepszy, podaje więcej na +12.

pozostaje mi tylko reklamacja tego zasilacza, ale co mi po takim zasilaczu (zakładając, że mi go wymienią na inny egzemplarz)?

bo chyba o zwrocie pieniędzy to nie mam co marzyć

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 17:26 został dopisany post przez dragonik

dla porównania, kolega podesłał mi zdjęcie zasilacza takiego jak on ma

klik

Sprawny powinien go pociągnąć.

Spytaj czy odda, normalnie dopiero przy trzeciej reklamacji można brać kasę, i sprzedawca musi ją oddać.

jakby przyszło dragonikowi wysyłać zasilacz 3 razy to więcej straci na kosztach wysyłki niż cały ten zasilacz wart :stuck_out_tongue: