Pomoc w wyborze zasilacza


(Bond87) #1

Witam.

Wiem, że zapewne jest tu trochę na podobny temat, ale postanowiłem założyć nowy wątek, bo już mam mętlik w głowie :frowning:

Ale do rzeczy: Chcę wymienić swój zasilacz (300W jakiś Hi.... nie pamiętam dokładnie), grzeje się mocno. Najlepiej w sklepie Komputronik (http://www.komputronik.pl). Przymierzam się do Chiefteca 400AA-101A. Czy dobrego chce dokonać zakupu? Słyszałem dobre opinie o tych zasilaczach. Max na zasilacz chcę wydać 180 zł. Konfiguracja mojego kompa w podpisie.

Pozdrawiam!


(Michal Kolatek) #2

Dołóż te 20 zł i kup coś co jest z 5x lepsze, bo w GPS nie warto się pakować, są często głośne i to najtańsza seria, najtańsze nie mogą być bez innych wad

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... _400W.html

już po 5 latach gwar wiadomo jaką jakość prezentuje

http://allegro.pl/item746360370_zasilac ... m_wwa.html


(Bond87) #3

Z dostępnością tego trochę słabo, sklep mam pod ręką, kurcze szkoda, bo rzeczywiście 5 lat gwarancji coś mówi o produkcie.

Co do tego z allegro jakoś nie jestem przekonany, ale czytam o nim na razie pozytywne opinie i znalazłem tutaj na forum test jakiegoś starszego modelu, więc zapewne przyzwoity jest.

Patrzałem jeszcze na Modecom 500ATX ale kilka osób mi go odradziło. W temacie zasilaczy jestem słaby, może tego Corsaira mają w innych sklepach u mnie, poszukam.

-- Dodane 27.09.2009 (N) 22:33 --

Przypomniało mi się, że mam w swoim miescie jeszcze sklep GRAL, który jest najtańszy u mnie w mieście i ma spory asortyment.

Przeglądam zasilacze i do 200 zł są:

Chiefteci 400 i 450 W,

Corsair CMPSU-400CXEU

Fortron FSP400-60GLN

innych nie biorę pod uwagę.

Pójdę sugestią kolegi Tobiego i z tych trzech kupię środkowego :wink:

Acha, ma się rozumieć, że na tym zasilaczu będę mógł pobawić się w podkręcanie CPU i GPU? :slight_smile:


(Michal Kolatek) #4

Na Corsairze 400W spokojnie można podkręcać, ale kręcenie proca za dużo nie da, jak Twoja płyta obsługuje proce typu Pentium E/Core 2, a powinna to lepiej zacznij zbierać na nowego proca, bez oc będzie wydajniej i znacznie mniej proc pobierze/nagrzeje się.

W innych krajach jest popularny, w PL nie wielu go ściąga to mało testów, ale HK są pewne.

To zależy od modelu w gralu mają tylko Feela, a to są słabe zasilacze, tego nie kupuj.

Z dobrych do 200 zł jeszcze Seasonic SS-400ET (tyle że tu kabli nie ma za wiele), i OCZ 400W, ale pierwszego pod uwagę brał bym Corsaira.


(Bond87) #5

Bardziej w przypadku procesora chcę zobaczyć przy jakiej częstotliwości będzie pracował stabilnie, nie chodzi mi o wzrost wydajności, bo wiem, że w przypadku pentium D to za wiele się da. ktoś to ładnie kiedyś określił, że to sa puste GHz :slight_smile:

Nie wiem jeszcze, jaka jest dopuszczalna taka bezpieczna temperatura dla tego procesora, ale poszukam sobie i poczytam sporo na temat OC, bo dawno tego nie robiłem, a nie chcę sobie spaprać kompa.