Pomoc w wyborze zestawu głośników 5.1 - 300-400 zł

Witam,

Ostatnio noszę z zamiarem zakupu głośników 5.1, ewentualnie jakichś dobrych 2.1. Głównie do muzyki i filmów, bo grać mam nawyk raczej na słuchawkach. Jesteście mi w stanie w tej cenie polecić coś dobrego? Zależy mi na dobrym, soczystym basie i ogólnej czystości dźwięku. Wskazane, by w granicach cenowych mieściły się również koszta wysyłki. :wink:

W ogóle to wymiary pokoju mam tak gdzieś 3,5 x 2,5 i szczerze mówiąc, to nie wiem, czy opłaca się wpychać tu 5.1, tj. czy będzie miało to sens. Jak myślicie?

A, i takie 2, może laickie, pytania:

  1. Czy karta dźwiękowa dołożona do kompa rzeczywiście zrobiłaby jakąś wielką różnicę w jakości dźwięku, czy może raczej to tylko marketing\efekt placebo? Gdyby rzeczywiście opłacałoby się dokupić kartę, to mógłbym to rozważyć. Moja obecna integra w kompie to VIA HD Audio.

  2. Czy taki zestaw głośników można by też w razie czego bez problemu podpiąć do dekodera cyfrowego z TV, czy odtwarzacza dvd, albo konsoli?

Pozdrawiam

Głośniki - Genius SW-HF5.1 5050 V2. Zrobione z drewna, średnie i wysokie tony odseparowane, a nie tak jak np. w Logitechach, w których tony średnie są rozciągnięte.

Karta dźwiękowa na prawdę robi ogromną różnicę. Zwłaszcza na lepszych głośnikach, gdzie każda wada źródła dźwięku jest obnażona.

Co do podpięcia do konsoli albo dekodera. Cóż… może przez jakieś przejściówki by się udało. Albo poprzez jakieś dodatkowe urządzenie. Nie wiem. Nie próbowałem.

Hmm, a coś z możliwością montażu naściennego by się znalazło? Te Geniusy chyba nie oferują takiej możliwości, co w relacji z wymiarami pokoju (podałem w pierwszym poście), oraz ogólną ciasnotą w nim panującą, daje raczej niekomfortową sytuację.

Odpowiadałby mi też kolor czarny, acz to już kompletnie drugorzędne widzi mi się. :wink:

Tuba i tak powinna spoczywać gdzieś przy podłodze, a satelitki powinno dać się zawiesić na ścianie. A jeśli nie będzie w komplecie haczyków, to wystarczy przejść się do Praktikera, kupić haczyki, wkręcić/przybić je do głośników i gotowe.

Okej, biorę jednak te głośniki Genius SW-HF5.1 5050

Jeśli są okej, to prosiłbym także o poradę odnośnie karty dźwiękowej do kompa. Moja płyta gł. to

: Asus M4N68T

Pozdrawiam