Pomoc w wybraniu komponentów. Wasze opinie

No więc postanowiłem złożyć sobie kompa… No i chciałbym wysłuchać Waszych opinii na różne tematy a mianowicie:

  1. Płyta główna
  • Jaka firma produkuje w miarę dobre płyty główne i… nooo tanie…

  • Co sądzicie o płytach firmy Asus? (chodzi mi głównie o ten model - Asus Crosshair III Formula) (możecie też zaproponować

jakieś swoje sugestie).

  1. Procek
  • Które procki mają dobre czynniki (stosunek cena/jakość) : AMD czy Intel?

  • Co sądzicie o AMD Phenom II X4 955 ?

  • Lepiej coś Intela czy AMD?

  1. Karta graficzna
  • Radeon czy GeForce?

  • Radeony podobno ostatnio stają się coraz lepsze pod względem jakości… Prawda to?

  • Musi być taka żeby starczyła na długo i żeby wszystko pacało na full detalach.

  1. RAM
  • Czym się sugerować w wyborze tej pamięci?
  1. Dysk twardy
  • Tutaj nie wiem… Wystarczy mi 200 GB… Co polecacie?
  1. Obudowa
  • Taka żeby pomieściła te wszystkie bajery…

  • No i wygląd musi być w miarę bo pudełka z otworami na kabelki to mam już dosyć…

  1. Zasilacz
  • Taki żeby na wszystko starczyło i żeby troche też zostało na jakieś upgrade.

Interesują mnie tylko i wyłącznie Wasze opinie a nie jakieś reklamy firmowe czy tego typu rzeczy…

Pozdrawiam.

Cześć,

Ile masz pieniędzy na ten komputer?

Heh :smiley: wiedziałem że takie pytanie będzie :stuck_out_tongue: Mam zamiar kupować części po koleji a nie wszystkie razem. Więc pieniądze będą… Napewno nie będzie to duża suma. Tak do 2500zł żeby się zmieścić.

dobry jesteś mówisz że chcesz tanią płytę a potem wybierasz płytę za 700 zł normalnemu użytkownikowi wystarcza płyta np Gigabyte’a za 300 zł

procek 550 zł

pamięci napewno ddr3 np Patriot PGS AMD LLK 2x2GB 1600MHz 440zł

OBUDOWA CHIEFTEC BH-01B-B-B 400W 380zł bo tańszej nie będziesz chciał- zasilacz dobry ,mocny i pewny

dysk min 500Gb z 32 mb cachu

grafika? jeżeli tylko Windows to radeon jeżeli Linuxa będzież chciał używać to nvidia wiadomo im droższa tym lepsza

1500 zł powinno wystarczyć np Gigabyte ATI HD5870 sam napisałeś>> Musi być taka żeby starczyła na długo i żeby wszystko pacało na full detalach<

podsumowując CUDÓW NIE MA!! za 2500 nie złożysz sprzętu takiego aby wszystko śmigało na full detalach i to długo wystarczy na jakiś tańszy zestaw z prosesorem AMD i grafiką nvidii aTy jeszcze płytkę za 700 stów chciałeś

Yggas , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

no w sumie z płytką przesadziłem xD ale teraz jest inny problem…

procek Intel czy AMD?

gdybym kupowal procek amd to wybral bym chyba ta plytke - Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P

dobre opinie czytalem o niej…

ale nie moge sie zdecydowac co do tego czy interl czy amd… mozecie cos poradzic?

jak często będziesz robił upgrade podzespołów ? jeżeli czesto to opłaca się brać AMD jeżeli nie będziesz wymieniał procesora na szybszy (wydajniejszy) to Intel

AMD Phenom II X4 955 w zupełności da radę w grach czy innych mocożernych programach

płytka fajna, dobe wspacie Giagabyte’a(nowe biosy) polecam AMD to doby wybór

no nie czesto bede wymienial podzespoly… chodzi mi o to ze procki amd z tego co widzialem sa tansze :stuck_out_tongue: musze jakos uszczuplic kase ktora dam za sprzet…

a teraz co do kart graficznych… jaka firme polecacie?

i czy karty firm: XFX, Gainwaed, PowerColor czy HIS sa oplacalne do kupienia?

piszcie ludzie cos xD bo jak narazie to co najmniej dzien czekam na odpowiedz :smiley:

co do grafiki ważny jest procesor jaki tam będzie oraz rodzaj i ilość pamieci zainstalowanej

nie bież nic poniżej DDR 3 firma raczej mniej ważna do wyboru i tak masz tylko Nvidia i Ati

karty Gigabyte są droższe- pamiętaj o dużej mocy jaką zabiera dobra karta graficzna i doborze zasilacza odpowiedniej mocy

Co myślicie o tym:

Płytka - Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P

Proc - AMD Phenom II X4 955

Grafa - Gigabyte GV-R577UD-1GD

RAM - 2x Kingston 2 GB

Obudowa - COOLER MASTER HAF MINI 922

Wszystko pasuje do siebie? Czy coś źle wybrałem?

Jeszcze muszę jakiś zasilacz dobrać do tego i wentylator na podstawkę M3.

chłodzenie np. http://www.allegro.pl/item938852311_now … x3_gp.html

zasilacz ten powinien wystarczyć http://www.allegro.pl/item953580790_now … x_wwa.html

AMD Phenom II X4

955 Black

Edit /3.2GHz, 125W,

BOX, AM3/

Corsair 4GB (2x2GB)

1600MHz CL9 XMS3

Cooler Master Elite

330 (Black)

bequiet! PurePower

L7 530W

Western Digital

Green 640GB

7200rpm 64MB

cache SATAII

AsRock

M3A790GMH/128M /

AMD 790GX,

DDR3-1600, mATX/

HIS Radeon HD5770

1024MB

DDR5 /128bit/

2xDVI/HDMI/DP

CENA 2512zł