Pomoc w wybraniu kuriera


(system) #1

Witam. Muszę wysłać kurierem lodówkę turystyczną (waga - 5,5 kg, no liczmy całość jako 6kg). Mieszkam w miejscowości Chełm (i nie mam żadnego oddziału żadnej firmy kurierskiej) więc muszę zamówić kuriera na telefon. Mam problem z wyborem. Kryteria na które zwracam uwagę to przede wszystkim cena, potem wykluczenie obowiązku pakowania przesyłki w papier, usługa śledzenia przesyłki. Przesyłka może lecieć maks 3-4 dni. Pomożecie w wyborze? Proszę zwrócić szczególną uwagę na cenę usług (interesują mnie tylko podstawowe oferty, bez priorytetów i takich tam innych bajerów). Aha wymiary to 31x41x45 (długość x szerokość x wysokość)


(Goodprogram) #2

ja proponuję dhl, ze względu na zaufanie do nich


(system) #3

A jak z ceną?


(Goodprogram) #4

http://www.dhl.com.pl/publish/pl/pl/Inf ... .high.html


(system) #5

Sprawdziłem, ceny trochę mnie przerażają. Może jakaś inna firma?


(Goodprogram) #6

może to ci troche pomoże

http://www.biznesforum.pl/firmy-kuriers ... t9208.html

http://www.zakupyprzezinternet.info/naj ... -kurierska


(ziom ;]) #7

Ja natomiast odradzam DHL, w moim przypadku paczka szła bardzo długo, bo kurier nie mógł znaleźć domu ;/ nie raczył nawet zadzwonić na numer telefonu, który znajdował się na paczce

Ogólnie jednak DHL ma dobre opinie i był to chyba wypadek przy pracy, choć ja jestem do nich uprzedzony i nie zamierzam korzystać ponownie z ich usług :wink:

Dobrze wspominam firmę UPS (Stolica), ale najlepiej w moim przypadku spisało się GLS, paczka była na drugi dzień, bez żadnego kłopotu z dojazdem itp.


(Marcindodo) #8

ja natomiast mam dobrą opinie o DHL. Cenowo to zawsze płaciłem do 25 zł za przesyłkę (elektronika allegro). Nigdy nie było problemu, jeśli mnie nie było w domu i dostarczyć paczki na drugi dzień.


(system) #9

Wlazłem na stronę UPS. I cena w usłudze standard mile mnie zaskoczyła, bo wyszło 28.09zł Wybrać tego kuriera, czy może jest jeszcze tańszy?