Pomoc w wybraniu twardziela!


(Psembol) #1

Tak jak w temacie , prosił bym was o pococ przy wybraniu dysku twardego !!

http://allegro.pl/seagate-barracuda-720 ... 18721.html cena 80 zł

http://allegro.pl/samsung-hd753lj-750gb ... 35278.html 95 zl

http://allegro.pl/okazja-seagate-500gb- ... 30067.html

Prosił bym o porównanie tych dysków , a gdy są kiepskie to proszę o podanie jakiś konkretów !


(Deliverius) #2

Na początek jeżeli kupujesz dyski twarde ze stron takich jak allegro poproś sprzedawce o pokazanie zdjęcia ze stanem dysku (czy nie ma bad sektorów).

http://allegro.pl/samsung-hd753lj-750gb … 35278.html

Brałbym z powodu takiego, że posiada 32 mb cache.


(system) #3

Które nic nie daje :lol:


(SilberPunkt) #4

Nie masz w pobliżu jakiegoś sklepu komputerowego? Za stosunkowo niewiele większe pieniądze kupisz nowy dysk z gwarancją i łatwym dostępem do serwisu.

Kupując na Allegro niewiele zaoszczędzisz (przesyłka) a ryzykujesz zakup wadliwego dysku lub jego uszkodzenie podczas transportu. Nawet jeśli dysk będzie OK to w przypadku jego uszkodzenia (co nie jest wcale rzadkością) w okresie gwarancji (jeśli dysk takową jeszcze posiada) będziesz musiał ponieść koszty związane z wysyłką dysku do sprzedawcy.

Biorąc pod uwagę fakt, że na tak pojemnym dysku będziesz pewnie gromadził sporo cennych danych - nie ryzykowałbym używki, ale decyzja należy do Ciebie - to Twoje pieniądze a nie moje.

:roll:


(Psembol) #5

Kolo mnie jest sklep www.kontrast.pl możecie mi wskazać jakiś konkretny model ?


(system) #6

Jeśli nie przeszkadza Ci hałas pracującej głowicy, silnika od talerza i generowanych wibracji to szajsung będzie niezły HD103SJ.


(Psembol) #7

http://www.kontrast.pl/item.asp?itemStr … CQ-HD502HJ

coś takiego jest a może kupić już sata 2 i sata 3 tylko nie mam takiego wejscia na płycie głównej , ale może są jakies przejściówki na zwykle sata a dysk bedzie na długo ??


(system) #8

W dysku talerzowym SATA 3 jest do niczego nie potrzebne. Takie dyski dobijają dopiero do granicy SATA 1…


(Psembol) #9

No to nie wiem co kupować , doradzcie czy coś z tych używek co podałem czy ten z kontrastu a może jeszcze inny ? Żeby był cichy , miał szybką prędkość zapisu i w miare niedrogi !


(Deliverius) #10

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pami%C4%99 … u_twardego

Pamięć podręczna dysku twardego

Pamięć podręczna dysku twardego przyspiesza dostęp do bardzo wolnej pamięci masowej (w porównaniu do pamięci RAM, do której dane są pobierane). Pamięć podręczna o wielkości od 128 KB do 64 MB jest zazwyczaj podzielony na dwie części: obszar podsystemu odpowiedzialnego za odczyt z wyprzedzeniem i buforowanie odczytu oraz mniejszy obszar opóźnionego zapisu. Dysk z kontrolerem komunikuje się magistralą szybszą niż najszybsze budowane dyski twarde - daje to możliwość przechowania danych w buforze i wysłania do kontrolera bez wykonywania cyklu dostępu do nośnika oraz wpływa pozytywnie na szybkość całego systemu.

Jak nie wiesz to nie piernicz :wink:


(Psembol) #11

Czyli ten bedzie git ??

Dodane 30.06.2011 (Cz) 14:20

a czy on ma wejscie sata czy ata ?

Dodane 30.06.2011 (Cz) 14:24

asus M2n68 plus sata 3gbs ddr2 1066 i czy podepne go pod ta plyte glowna bo ona ma wejscie sata a ta pamiec chyba sata2 ?


(system) #12

Dziękuję za teorię, która pozostaje tylko teorią.

http://www.tomshardware.com/reviews/und … ,1557.html Test pokazuje, jak “ogromna” jest różnica między 8 a 16 MB pamięci cache :wink: za to lepiej brzmi; mam dysk z 32 MB pamięci cache :lol: