Pomoc w zakupie drukarki

Witajcie. planuje zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Nie wiem tylko jakie mam wybrać Moje 3 typy, którymi jestem zainteresowany to:

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Epson_Stylus_SX_405/pelny,id,57449/

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Lexmark_X6575__5_lat_gwarancji/pelny,id,58060/

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Canon_Pixma_MX310/pelny,id,45959/

prosiłbym o rade. Nie znam się za bardzo na tuszach także może doradzicie jak to jest z tuszem, jakie są jego ceny do tych modeli i czy na długo wystarcza. najbardziej właśnie chodzi mi o koszt eksploatacji, a nie kupna. Chciałbym, aby te koszty nie były strasznie wysokie i żebym nie musiał za miesiąc kupować tuszu bo jest go bardzo mało. urządzenie będzie służyło jak domowe, więc nie będzie wysilone w druku. Jakby ktoś mógł się wypowiedzieć byłbym wdzięczny.

mim zdaniem nie ma co się pchać w zakup urządzenia 3 w 1, lepiej kupić drukarkę laserową kolorową, albo monochromatyczną jak drukujesz dużo tekstu w kolorze czarnym tak jak ja.

Ja bym brał Epsona

biorą pod uwagę cenę atramentów to najtańsze są do canona komplet można kupić za 100zł

lexmark czarny 100zł, kolorowy 150zł.

epson zestaw czarny i 3 kolorowe 200zł

Marcin_S , mógłbys uzasadnić? andrzej928 , jakbys mógł powiedzieć na jak długo straczyłby ten atrament np. przy twoim drukowaniu. BO moge zapłacić za ten atrament wiecej, ale żeby był na dłużej.

Do epsona za 200 zł komplet to przesada. Oczywiście można kupować w różnych miejscach ale do SX405 można kupić i za 150 zł komplet: http://swiat.drukarek.pl/produkty/72766 … x8400.html Zresztą tu masz kompletne ceny i wydajności tuszy do epsona: http://swiat.drukarek.pl/drukarki/7373/ … sx400.html

Tu też ceny i wydajności do canona: http://swiat.drukarek.pl/drukarki/6864/ … mx310.html

Oprócz cen radzę również zwrócić uwagę na wydajności tuszy. W tym zestawieniu Epson jako jedyny ma osobne tusze na każdy kolor (wymienia się tylko kolor który się kończy). Ten model Canona jak i również Lexmarka (http://swiat.drukarek.pl/drukarki/7056/ … x6575.html) mają kolory w jednym kartridżu (jeśli któryś kolor się kończy to wszystko do wymiany).

Spokojna ocena prognozowanych kosztów wydruku da Ci odpowiedź co kupić.

Epson ma kolory osobno, tusze oryginalne kosztują okołu 40zł/ każdy, zamienniki ok. 20zł/każdy.