Pomoc w zakupie drukarki


(arlid) #1

Witajcie. planuje zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Nie wiem tylko jakie mam wybrać Moje 3 typy, którymi jestem zainteresowany to:

prosiłbym o rade. Nie znam się za bardzo na tuszach także może doradzicie jak to jest z tuszem, jakie są jego ceny do tych modeli i czy na długo wystarcza. najbardziej właśnie chodzi mi o koszt eksploatacji, a nie kupna. Chciałbym, aby te koszty nie były strasznie wysokie i żebym nie musiał za miesiąc kupować tuszu bo jest go bardzo mało. urządzenie będzie służyło jak domowe, więc nie będzie wysilone w druku. Jakby ktoś mógł się wypowiedzieć byłbym wdzięczny.


(andrzej928) #2

mim zdaniem nie ma co się pchać w zakup urządzenia 3 w 1, lepiej kupić drukarkę laserową kolorową, albo monochromatyczną jak drukujesz dużo tekstu w kolorze czarnym tak jak ja.


(Marcin_S) #3

Ja bym brał Epsona


(andrzej928) #4

biorą pod uwagę cenę atramentów to najtańsze są do canona komplet można kupić za 100zł

lexmark czarny 100zł, kolorowy 150zł.

epson zestaw czarny i 3 kolorowe 200zł


(arlid) #5

Marcin_S , mógłbys uzasadnić? andrzej928 , jakbys mógł powiedzieć na jak długo straczyłby ten atrament np. przy twoim drukowaniu. BO moge zapłacić za ten atrament wiecej, ale żeby był na dłużej.


(Homjam) #6

Do epsona za 200 zł komplet to przesada. Oczywiście można kupować w różnych miejscach ale do SX405 można kupić i za 150 zł komplet: http://swiat.drukarek.pl/produkty/72766 ... x8400.html Zresztą tu masz kompletne ceny i wydajności tuszy do epsona: http://swiat.drukarek.pl/drukarki/7373/ ... sx400.html

Tu też ceny i wydajności do canona: http://swiat.drukarek.pl/drukarki/6864/ ... mx310.html

Oprócz cen radzę również zwrócić uwagę na wydajności tuszy. W tym zestawieniu Epson jako jedyny ma osobne tusze na każdy kolor (wymienia się tylko kolor który się kończy). Ten model Canona jak i również Lexmarka (http://swiat.drukarek.pl/drukarki/7056/ ... x6575.html) mają kolory w jednym kartridżu (jeśli któryś kolor się kończy to wszystko do wymiany).

Spokojna ocena prognozowanych kosztów wydruku da Ci odpowiedź co kupić.


(Marcin_S) #7

Epson ma kolory osobno, tusze oryginalne kosztują okołu 40zł/ każdy, zamienniki ok. 20zł/każdy.