Pomoc w zakupie koputera dla grafika do 3200zł netto


(Kubakuderski) #1

Proszę o pomoc w dobraniu części do komputera do 3200zł netto... komputer będzie służył grafikowi komputerowemu (grafika 2d), czyli pracy w programach typu Photoshop cs3, ilustrator cs3, Corel draw x4 itp... jako że nie jest to komputer do zabawy w grafikę tylko dla normalniej firmy tym się zajmującą musi być duuuży dysk (minimum 640 GB)... potrzebny komputer do pracy nad plikami 4-10GB... no to chyba wszystko... komputer do 3200zł netto tzn bez monitora - sam komputer kompletny czyli z obudową, dvd itp... do tego jedyny słuszny tam system operacyjny w zestawie (win xp profesional x86). Tak żeby było- komputer nie dla mnie tylko dla znajomego grafika do firmy.


(Tor80) #2

za tyle to dobrej grafy nie kupisz nie no coś tam kupisz ale co zresztą zespołów :stuck_out_tongue:


(Angelo_7) #3

Akurat to jest nie słuszny system. Do pracy na takich plikach przydałoby się zamontować min. 4gb ramu a jak wiadomo win xp x86 nie obsługuje takiej ilości ramu...


(Kubakuderski) #4

wiem że nie obsługuje...ja bym brał pewnie viste x64...ale to nie dla mnie - tylko xp tam chcą..... proszę o podanie porponawanych podzespołów komputera do tej kwoty a nie wymądrzanie się :stuck_out_tongue:


(Tor80) #5

może coś takiego http://www.allegro.pl/item515126062_fox ... r_moc.html i system xp 64 bit :wink:


(Emilmlo) #6

system który jest tylko po angielsku i nie wszystko na nim chodzi.


(Tor80) #7

jeśli to dla grafika a ma być tylko xp to tylko ten bo iny nie obsłuży tyle pamięci albo pozostają jeszcze (kretki :x )