Pomoc w złożeniu komputera do 3000 zł

i jeszcze jedno. Mianowicie lepiej kupić GIGABYTE Radeon hd3850 512MB, czy PowerColor Radeon 3870 512MB

bo różnica w cenie jest poniżej 50 zł. Jak to wygląda jakościowo (GIGABYTE kontra POWERCOLOR)

daj linki do kart…

obie referencyjne? jeśli tak to nie ma znaczenia, bierz która tańsza :stuck_out_tongue:

http://www.ulubiony.pl/powercolor_radeo … ml?u=29172

http://www.gral.pl/preview/Sapphire/Rad … I-E2.0_23/

Sorki za błąd wcześniej ta druga to jest SAPPHIRE a nie GIGABYTE

P.S. na Gral.pl hd3850 z PowerColor kosztuje drożej niż 3870 na ulubiony.pl (i to sporo drożej ) :wink:

ups nie zauważyłem :stuck_out_tongue:

to jest hd3850 i hd3870 :stuck_out_tongue:

jasne, że bierz hd3870, wydajniejsza od hd3850 i za taką cenę to się “opłaca” (te karty miały być sporo tańsze)

raczej 8800gt za tyle kasy nie dostaniesz, bo jeśli byś znalazł to bierz 8800gt

Hej

jak tak pomagacie koledze w złożeniu komputera to może doradzicie mi w kupnie notebook`a? :stuck_out_tongue:

KLIK

Dzięki

Co do tematu ja bym radził kupić 3GB RAMu kosztem choćby odrobinę gorszego procesora (ale aby był Core 2 Duo), co do grafiki ja jestem zwolennikiem GF więc odradzał bym Radeony , zamiast nie wiadomo jak wielkiego dysku radził bym również parę groszy zaoszczędzić i dołożyć do grafiki (chyba że strasznie “pożerasz” GB na dysku) 200 lub 250 GB to max. To jest moja opinia nie każdy musi się z nią zgadzać, ja bym wolał zaoszczędzić na różnych ■■■■■ółkach (myszki i klawiatury bezprzewodowe, obudowy bajeranckie itp rzeczy) aby dołożyć czy do RAM`u czy do grafiki :slight_smile:

Pozdrawiam

jeden sensowny powód? za tę kwotę (~700zł) ze stajni nvidii nic lepszego nie dostanie (jedynie 8600gts który jest sporo słabszy), trzeba dołożyć 300zł do 8800gt

3GB RAM nie potrzebne jeśli będzie używał Windows XP, dla Visty 2GB też starczy do grania chociaż jak wiadomo dla niej to i 8GB RAM nie byłoby za mało :stuck_out_tongue:

Posiadałem 2 Radeony które mnie zawiodły jeden się spalił (bez podkręcania) po roku czasu, więc zaufania do tej firmy już nie posiadam.

8600 GTS można podkręcić na upartego i ta karta nie jest wcale zła - tak na marginesie robiona specjalnie pod DX 10. RAM`y zawsze sie przydadzą nawet jak twierdzisz, że na chwile obecną nie to za jakieś parę miesięcy na pewno - w swoim stacjonarnym mam 3GB i nie narzekam wręcz odwrotnie. Przy wykonywaniu większej ilość zadań te 3 GB pokaże, że dobrze, że zostały zakupione. Ostatnio przerabiałem filmy z wizyty w Rzymie na .avi i nie trwało to długo.

Np grasz sobie w grę Call of Duty 4 nie podoba ci się muzyka lub masz dość efektów dźwiękowych z tej gry na dziś postanawiasz sobie włączyć Winampa z ulubiona muzą i wracasz do gry ale po jakimś czasie nie chcesz przerwać gry a zobaczyć kto jest na GG lub co słychać na stronach internetowych, minimalizujesz grę i zaczynasz chodzić po stronach - tu RAMy zaczynają pokazywać na co je stać. Kwestią czasu będzie jak z XP trzeba będzie się przerzucić na VISTE lub na jego następcę. :slight_smile:

hmm grałem w CoD4 / Crysis na Viście z otwartym firefoxem + tlen.pl, problemów nie było :stuck_out_tongue:

oczywiście dodatkowy RAM sie zawsze przydaje

ale sporo wolniejsza od hd3850 a nie mówiąc już od hd3870. W obecnej chwili zupełnie nieopłacalna. Nawet po OC nie podskoczy HD3850.

mi siadł geforce fx5500 i na starym (moim pierwszym) kompie geforce2 i co z tego? to sie zdarza każdemu, zależy jeszcze od zasilacza bo jeśli to jakiś syf to najlepsze podzespoły się spalą.

zgadzam się, może co do grafiki masz rację ostatnio nawet nie czytałem nic o Radkach więc może jest lepiej albo ja miałem felerne modele, ale co do RAM`u zostanę przy swoim i uważam, że duża ilość pamięci to inwestycja w przyszłość :stuck_out_tongue:

i tu robisz błąd ze względu na ceny pamięci które są relatywnie niskie. lepiej zainwestować w dobrą kartę graficzną.

To jeszcze raz Ja :slight_smile:

Sprzęt już zamówiłem, tylko mam pytanie, ponieważ sprzedawca zalecał mi zamianę płyty MSI P35 FIR na Gigabyte P35-DS3. “Podobno” jest lepsza a troszeczkę tańsza (chociaż boli mnie w niej brak IEEE1394). Co myślicie o ewentualnej zamianie? Czy rzeczywiście jest lepsza?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Nie 8)