Pomoc w znalezieniu sterowników do płyty głównej


(Jaho Wierczek) #1

Witam

 

Potrzebuje sterowników do płyty głównej ASUS GPU Boost model P8H61-m LX2 i nie radzę sobie ze znalezieniem ich w internecie. Mógłby mi ktoś pomóc podesłać jakiś link?

 

 


(Gall Anonim2) #2

Model płyty głównej?


(Agatonster) #3

Jaho74

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(system) #4

http://www.asus.com/pl/supportonly/P8H61-M%20LX2/HelpDesk_download Wybierz tam swój system operacyjny.


(Jaho Wierczek) #5

Ok wybrałem (Windows 7 64bit) teraz pokazało mi się dosyć dużo opcji, pobrać wszystkie czy jak? Przepraszam za nie wiedzę ale jestem słaby w te klocki.


(system) #6

Nie, nie! Najpierw pozycja Chipset , sterownik pierwszy z góry. Potem Audio - jest tylko jeden. Potem VGA - pierwszy z góry. LAN - pierwszy z góry. To na razie tyle! Po zainstalowaniu każdego, restart komputera.

Po zainstalowaniu ostatniego otwórz systemowego Menadżera Urządzeń i sprawdź , czy tam nie ma żółtych pytajników lub wykrzykników.

Na koniec uruchom opcję Windows Update i pobierz wszystkie aktualizacje pilne oraz aktualizacje opcjonalne, ale przede wszystkim te, które zawierają nazwy sterowników sprzętowych. Generalnie to wsio!


(Cedar) #7

Najważniejszy to "Chipset", następnie "Audio" i ewentualnie "LAN"

Sterowniki do karty graficznej zainstaluj ze strony producenta karty.


(Jaho Wierczek) #8

Dobra najpierw Chipset co potem?

Do karty graficznej mam :wink:

Dobra mam chipset LAN audio wszystko pierwsza pozycja. Pobrać coś jeszcze? np BIOS?

Wielkie dzięki, jakbym miał jeszcze jakieś problemy napisze :wink:


(Cedar) #9

 

Po diabła VGA? To jest sterownik do grafiki zintegrowanej z procesorem, a jestem prawie pewny, że ma oddzielną kartę graficzną.

 

Co do resetu - jak instalator będzie wymagał, to oczywiście tak, jeśli tego nie będzie wymagał (a często tak jest) to nie ma najmniejszego sensu.

 

 

PS. Te wykrzykniki to w celu?

Bios zostaw w spokoju, to nie jest sterownik