Pomoc w zrozumieniu problemu kont pocztowych

(kwadratogłowy) #1

Nie znam działu do jakiego mogłem to wpisać.

Proszę mi powiedzieć czy istnieje coś takiego, że swoje konta pocztowe jakie się ma w jednym serwisie, można by przenieść na inny serwer.

Sprawa wygląda tak, że mam domenę kupioną w serwisie Nazwa.pl, a gdy wysyłam maile korzystając z tych ich jego maila (*@tutaj_nazwa_mojej_domeny.pl) to w stopce dołączają mi reklamy. Zapytałem się ich o ten fakt. Odpowiedzieli mi tak:

Zadałem więc im takie pytanie:

_ Czyli mówiąc inaczej, potrzebne jest wykupienie SERWERA na usługach Waszej firmy i wtedy stworzone na nim konta pocztowe nie mają reklam? _

Na co odpowiedzieli mi tak:

Możecie mi wyjaśnić co chce ten Pan mi przekazać? Przecież wykupiona u nich ta domena wskazuje na stronę jaką mam na swoim (innym) serwerze. O co mu więc chodzi? Czy istnieje takie coś, że można "adres e-mail" przenieść na swój serwer z tych ich usług jakie mam u nich (domena + konto pocztowe gratis?)

Nie orientuję się w tych sprawach a nie chce się skompromitować.

(mktos) #2

Domena to tylko "adres". Może wskazywać, że pod jakimśtam adresem IP będzie znajdował się serwer internetowy, który dostarcza stronę internetową (WWW). Może też wskazywać, że gdzieśtam znajduje się serwer pocztowy.

Kiedy kupujesz w jakiejś firmie hostingowej serwer dla swojej strony internetowej często dostajesz od razu tam serwer pocztowy. Więc możesz przenieść swoje konta e-mail do firmy która obsługuje twój serwer dla strony internetowej.

kwadratogłowy , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(kwadratogłowy) #4

Nemhein - Czyli temu facetowi z korespondencji chodzi o to, że ICH konta mogę jakby przenieść do siebie?

Areh - no ale ja nie wiem gdzie macie TUTAJ na tym forum odpowiedni dział dla mojego pytania. Pod co to podpiąć?

kwadratogłowy , przeczytałeś mojego posta ze zrozumieniem? Chyba nie bardzo. Zrób to i popraw o co prosiłem.

(kwadratogłowy) #6

Poprawiłem juz, teraz też - drugi raz.

Możecie mi zatem udzielić odpowiedzi na pytanie?

Masz na swoim serwerze pocztę. Ale mam też pocztę, którą dostałęm jako bonus za zakupienie domeny. Tak więc ta poczta pewnie leży na serwerach nazwa.pl - więc o czym mówi ten człowiek?

Innymi słowy:

Mam serwer i konto pocztowe (też w sumie mam jedno) od usługodawcy internetowego A.

Kupiłem samą domenę u usługodawcy B i gratis dostałem konto pocztowe (pewnie więc jest na jakimś tam jego serwerze). Korzystam z niego, działa.

Co chce mi ten człowiek przekazać w tej swojej wiadomości? Bo nie rozumiem. Mogę sobie jakoś "pcoztę" od usłygodawcy B przenieść do A? O co chodzi? Ja się nie znam ANI TROCHĘ na tym.