Pomoc w zrozumieniu

Dostałem maila o takiej treści:

Z tego co rozumiem z pierwszej jego części to chodzi o to, że pieniądze trafią na moje konto dopiero po tym jak bank z, którego ma przyjść kasa dostanie informacje, że paczka jest w rękach EMS POCZTEX?

Czyli jeżeli już to paczkę wyśle to mam od tych EMS POCZTEX zabrać potwierdzenie i przesłać na maila o czym mowa w drugiej części.

Dobrze to zrozumiałem?

Nic innego mi nie przychodzi na myśl - naciągacze. Oni Tobie nie wierza a Ty masz im wierzyć? Kasę Ci wpłaca jak już przesyłka będzie wysłana?

Rewelacja.

Trochę “kulawe” tłumaczenie masz np. tu: http://translate.google.com/translate?p … ry_state0=

Płatność została ZAAKCEPTOWANA, Możesz Teraz wysłać towar do adresu wysyłki nabywcy.

Z powodu skarg od naszych klientów sprzedawcy odmawiającego wysłać z rzeczą po tym, jak płatność została otrzymana, postanowiliśmy, że ta płatność nie byłaby dostarczona, dopóki nie zweryfikujemy, że rzecz została przenoszona do EMS POCZTEX Dostawa dla transportu…Oczekuje się, że będziesz robić transport w 24 godzinach otrzymywania tego Zawiadomienia Płatności i skontaktować się z naszym Costumer / Technicznym Dept. z zostawiającym ślady numerem dla Weryfikacji Transportu …

Pieniądze nie są wyekspediowane od naszego Banku lub dostają do twojego Konta Banku do transport był verified.This miara jest wzięta zamawiać, by ochronić zarówno sprzedawcę, jak i nabywcę interesuje i zmniejszyć zdarzenie nieuczciwych działalności.

*** PROSZĘ ZAUWAŻ ***

Z powodu faktu, że tysiące procesów CitiBank porządków codziennie, dlatego też POLECAMY kontaktowanie się z Klientem Poparcie Reprezentant, który został wyznaczony do tego szczególnego Porządku bezpośrednio. To zapewnia szybką weryfikację transportu jak również szybka przesyłka Pieniędzy.

Wyślij transport zostawiający ślady szczegóły do bank_customercarecentre@usa.com, Gdy tylko transport został zweryfikowany, Otrzymasz “PIENIĄDZE UWINĘŁY SIĘ” email od Citibank informującego ciebie, że Pieniądze zostały Przenoszone do twojego Konta Banku dla ciebie, by Zweryfikować z twoim Bankiem natychmiast.

Tłumaczenie z translatora :smiley:

@cedar

To jest widzimisię banku od przelewu międzynarodowego nie kupca.

Z translatora to ja sobie też mogę zobaczyć jak to wygląda.

W skrócie, chodzi o to, że CitiBank potwierdza przyjęcie płatności od kupującego ale przelew na Wtoje konto nastąpi po weryfikacji faktu wysłania przez ciebie przesyłki. POwienieneś zrobić to w ciągu 24 godzin i przesłacna podany adres mailowy dane dotyczące wysyłki (numer przesyłki itp). Myślę, że nie zaszkodzi przesłać zaskanowany, czytelny dowód nadania.

Wydaje mi się, że to oszuści.

Było to kiedyś na Allegro jak klienci z zagranicy kupowali

towar i ty im wysyłałeś potwierdzenie wysłania paczki.

A potem tyle widziałeś pieniądze za towar.

Wydaje mi się to Wielkim Kantem.

http://di.com.pl/news/18809,0,Aukcyjna_ … indlu.html

http://wyborcza.pl/1,76842,5985475,Alle … ustow.html

Postanowiłem jednak nie wysyłać paczki. Widzę, że dobrze zrobiłem.