Pomoc w zsynchronizowaniu 2 laptopów

mam lapka, do niego modem USB którego używam, nieużywany router i drugi laptop. i teraz czy nie dało by się jakość zrobić aby ten internet z USB wypuścić z kompa na router który wyśle go do drugiego kompa?? a może dało by się bezpośrednio połączyć lapki bo mają WI-Fi.

prosze o pomoc

na innym forum napisano mi ze

a żeby to zrobić tzreba

ale na takim modemie Sierra-Wireless-AirCard-USB-301-302.jpg

A nie lepiej zrobić coś takiego, tyle że z pominięciem routera? Laptop który odbiera neta z modemu usb, udostępniając połączenie sieciowe jest jakby sam w sobie routerem, i też możesz ustanowić hasło.

Są programiki które wspomagają takie rozdzielanie neta.

Przykłady to Winroute lite, lub Kerio WinRoute. Konfiguracja takiego programiku jest dość intuicyjna.

Router nie jest tu konieczny chyba, że oba komputery są daleko od siebie i trzeba wzmocnić sygnał.

W takim wypadku należy ustawić ruoter w tryb “repeater” lub “bridge+AP” (ale w tym przypadku należny zadbać by wyłączyć DHCP, jeśli komputery mają być w tej samej sieci).

o najlepiej jak by się tak dało żeby bez routera się obyło bo niby to od znajomego ale flaszkę chce za niego więc oszczędzę sobie chociaż teraz z chęcią to wam bym ją postawił o ile to wszystko będzie działać:) zaraz sprawdzę.

edit

no i jest problem. klikam na start engine i nie chce się po łączyć. a ni wersja light ani pro

a taki rozdzielony net działał by tak żeby odbierać go na telefonie?

royal90 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

royal90 , z mojego doświadczenia z WinRoute Lite-Zapora systemowa na jednym i drugim.Pierwszego włącz kompa który ciągnie net,jak się uruchomi, włącz tego co udostępnia.No i poprawnie skonfigurowane karty sieciowe- komp z modemem,zaznaczone udostępnianie, protokół tcpip(ipv4)>właściwości >IP 192.168.0.1 ,maska 255.255.255.0, karta w drugim kompie- protokół tcpip(ipv4)>IP 192.168.0.2 ,maska 255.255.255.0,dns 192.168.0.1. ,brama 192.168.0.1.

Może zadziała :wink:

Tak na marginesie: Jaki windows?

Bo jak win7 to zainteresuj się tym: http://www.dobreprogramy.pl/Connectify, … 17073.html

Działa nawet jak sam masz neta z wifi.

Połącz oba laptopy w trybie Ad-Hoc. Na jednym i drugim ustawiasz ręcznie IP i aktywujesz udostępnianie łącza z połączenia z modemu z USB.

Pozdrawiam!

tak win 7. i program działa. prawie:) stworzyłem hotspota, połączyłem się ale kiedy próbuję wejść na jakąś stronę to wyskakuje błąd o nieprawidłowej nazwie serwera

co do pomocy w problemie odnośnie tamtych problemów to zapory wyłączone. zarówno jak i w win i w anty wirze.