Pomoc z doborem sprzętu do GF 660 GTX

(Siwy Koniu) #1

Witam,

Mam zamiar nabyć kartę graficzną geforce GTX 660 i chciałbym upewnić się czy współpracowałaby ona z częściami mojego obecnego sprzętu, a jeśli nie to proszę o podanie mi nazw innych części kompatybilnych z tą kartą.

Parametry:

Procesor- AMD ATHLON II x4 620 BOX

Płyta główna- GIGABYTE GA-M61PME-S2p DDR/2

RAM- ACTINA DDR2 2048mb PC 800 OEM (2 sztuki)

Zasilacz- I-BOX ATX 400W BASIC

Karta (aktualna) graficzna- RADEON HD 4650 1024MB DDR2

Prosiłbym także aby powiedzieć mi czy moja płyta główna posiada PCI-E zgodne z wersją 1.0, 2.0... Iż czytałem że karty PCI-E v3.0 działają na płytach z obsługą 2.0.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

(igrek) #2

Zmień zasilacz bo twój jest bardzo kiepski, PCI-express jest kompatybilne wstecz i będzie działać z twoją płytą główną. Myślę że zasilacz corsair vs 450W styknie do twojego zestawu.

(rgabrysiak) #3

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

(Ja$) #4

Przeczytaj ten wątek:

kupno-nowej-katy-graficznej-gtx-660-t537805.html

(Siwy Koniu) #5

a co jeśli płyta główna posiada PCI-E v.1.0, a karta jest pod 3.0, czy ta wsteczna kompatybilność będzię działać również? Jeśli tak to czy są tego konsekwencje typu: słabszej wydajności karty graficznej :?

(igrek) #6

Może być ciut wolniejsza. Ale podobno w praktyce tego nie widać.

(Siwy Koniu) #7

Witam po krótkiej przerwie, chciałbym tylko poinformować że zakupiłem już kartę graficzną, postanowiłem oddać komputer do najbliższego serwisu który był w stanie zamontować części (chciałem mieć gwarancję oraz pewność że zostanie to zrobione jak należy, iż bałem się że robiąc remoncik sam mogłbym spalić coś) które razem kosztowały około 1100 zł- karta GF 660 oraz zasilacz TACENS RADIX VI 550W. Wszystko działa jak należy, karta działa maksymalnie w 80%- 90% ponieważ ogranicza ją procesor, natomiast chłodzenie zasilacza jest dla mnie milszym zaskoczeniem, ponieważ komputer nie przekracza temperatury 42'C. Jestem bardzo zadowolony z zakupu

i dziękuję wszystkim osobom udzielającym się w temacie. :slight_smile:

Temat do zamknięcia..