Pomoc z komputerem (FPS)

Witam!

Mam problemy z komputerem. Mam tak, że jak gram (przeważnie) że po x min/h zaczynają mi spadać fps. Nieważne czy to minecraft czy counter strike.

Jak to mniej więcej wygląda:

Ogólnie mam 100fps w cs’ie. Ale wiadomo czasami spadają do 70 czy coś. Ale nie tak jak ostatnio. Że spadają mi do minimalnej ilości fps czyli 4 (mówie o cs). I z dnia na dzień coraz częściej się to dzieje . Co przeszkadza mi bardzo i to strasznie w graniu ehhh…

W minecraft zaś normalnie wahają się od 40-70. A jak zaczyna mi lagować spadają od 0 do 2.

Czym to może być spowodowane?

Mój sprzęt:

  • MS Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3

  • AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+

  • 1,9 GB RAM

  • NVIDIA GeForce 8200

http://www17.speedyshare.com/5XUzq/download/sprzet.bmp

Ostatnio czyściłem cały komputer dobry rok temu. Jak nie więcej… (Możliwe też że dwa lata temu …)

Coś potrzeba to kontakt

GG: 8051288

Skype: Miroslawiecz

Pozdrawiam SmiLey

Cześć

Podejrzewam że sam sobie odpowiedziałeś:

Więc na początek przeczyść komputer, zmień pastę na procesorze oraz podaj jaki masz zasilacz.

Kart graficzna którą posiadasz to nic szczególnego i do gier raczej się nie nadaje. A i cały komputer bardziej nadaje się do prac biurowych niż do gier.

Może i tak. Ale szczerze mówiąc nie narzekam na to jak mi się na nim grało :slight_smile:

Ale wracając. Format:

Wymagany czy nie?

Na początek wyczyść komponenty komputera - z kurzu i innego brudnego syfu, tak jak napisał kolega rgabrysiak"zmień pastę na procesorze ", potem w systemie zarzuć jakimś programem do odśmiecania w style CCleaner czy Odkurzacz i powinno być dobrze. Jc to napisz czy pomogło.

Cześć

Więc po co ten temat :wink:

Najpierw wykonaj w/w czynności. Format nie jest remedium na wszystkie problemy.

Hej,

Najbardziej prawdopodobne, że to karta graficzna się przegrzewa. Sam piszesz, że dzieje się tak po jakimś czasie grania. A że większość układów automatycznie obniża taktowania rdzenia w przypadku przekroczenia z góry ustalonej temperatury, to masz powód spadku ilości klatek. Sprawdź programem GPU-Z bądź HWInfo32 temperatury procesora graficznego. Najlepiej zrób screeny przed rozpoczęciem gry, a później w trakcie zmniejszania ilości FPS. Sprawdź też, czy wentylator - jeśli w taki karta jest wyposażona - kręci się zapewniając chłodzenie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Źle zrozumiałeś. Chodziło mi o to że przed tym jak mi zaczęły FPS spadać to nie narzekałem :wink:

Teraz to po 3x spadku FPS ■■■■■■■ mnie bierze :slight_smile:

Dobra. Nie wiem jak zrobić to z pastą więc szybki tut mile widziany. Resztę czynności dam radę :slight_smile:

Zabieram się za odkurzanie :slight_smile:

Cześć

Szukanie nie boli a Google nie gryzą!

Przykłady:

Wymiana pasty termoprzewodzącej

Podstawy hardware’u v 4.0 – wymieniamy pastę termoprzewodzącą na procesorze

Już mi wszystko wujek wytłumaczył (niespodziewana wizyta :))

Dziękuję wszystkim za pomoc!

Pozdrawiam SmiLey

Proszę przy okazji o zamknięcie.

Hej,

A jak wyglądają temperatury procesora karty graficznej? Sprawdzałeś je programami GPU-Z bądź HWInfo32?

Pozdrawiam,

Dimatheus