Pomoc z liveBox 2.0 przekierowywanie portów

Otóż mam taki problem ,mam liveboxa 2.0 z neostrady i nie mogę przekierować portów .Próbowałem różnych sposobów , ale żaden nie zdał testu.Więc mam taką proźbę do was , możecie mi pomóc gdyż chciałem załozyć otsa itp .

http://gamecenter.pl/forum/index.php?showtopic=191147

http://www.jakzrobic.info/jz157_przekie … vebox.html

Próbowałem tego i dalej nic.

Hej,

:arrow: Kwestia zasadnicza - czy po zmianie ustawień restartowałeś LiveBox’a?

:arrow: Czy możesz zrobić screen zakładki z przekierowaniami portów LiveBox’a i wkleić na forum link do obrazka? Możliwe, że coś źle konfigurujesz - może na zaznaczasz, że reguła ma być aktywna, bądź podajesz zły adres lokalny IP komputera. Ewentualnie winny może być też obecny na komputerze firewall.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Proszę oto screen ,zaznaczyłem to co dodałem.A z tym restartem ,chodzi ci o ten malutki czarny przycisk , co trzeba długopisem lub igła ,to tak nacisnołem.

http://imageshack.us/photo/my-images/835/liveboxb.jpg/

Hej,

Nie, napisałem o restarcie urządzenia, a nie o resecie jego ustawień. Przyciśnięcie kilak sekund tego przycisku powoduje przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia - konieczne jest wprowadzanie wszystkich ustawień jeszcze raz - łącznie z nazwą użytkownika i hasłem do połączenia się z internetem.

Prawie dobrze, ale chodzi nie o ustawienia NAT, a o konfigurację portów. Pokaż screeny z tych ustawień.

Pozdrawiam,

Dimatheus

o ta konfiguracje ci chodziło?

http://imageshack.us/photo/my-images/12/livebox2z.jpg/

A kurde sory nie zrozumiałem cie , no tak mam to w zaporze systemu ,ale jak daje dostosuj do użytkownika i dopasuj to nie chce się dodać żaden port itp. nie wiem dlaczego

Dodane 09.02.2012 (Cz) 15:03

Wie ktoś ,jak można to zrobić?

to jest z tej konfiguracji

http://imageshack.us/photo/my-images/337/livebox3.jpg/

Hej,

Wybacz, ale jednak pierwszy trop był bardziej słuszny. Zasugerowałem się tym, jak przekierowanie portów wygląda w LiveBox’ie pierwszej serii - zarówno ze starym, jak i z nowszym softem. W każdym bądź razie znalazłem dokładne informacje, jak wykonać zabieg. Wszystko jest na stronie TP - tutaj.

Widzę te, że podstawowym problemem jest błędne przypisanie urządzenia - zamiast Windows Media Player powinna pojawić się nazwa Twojego komputera bądź ewentualnie jego lokalny adres IP. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Można powiedzieć że ustawiłem na windows media player, lub nie pamiętam .Przestawiłem na swoje ip te które dano na kompa 192.168##### i dalej nie pomogło.

Urządzenie dobrze przypisało ip , sprawdzałem w wierszu poleceń ipconfig i pokazało takie same ,więc nie wiem już o co kaman

Hej,

:arrow: A możesz to pokazać na screen’ie?

:arrow: Sprawdź też, czy gdzieś nie masz zdublowanych wpisów. Jeśli są, to zasada nie działa, bo urządzenie nie będzie wiedzieć, na który adres lokalny przekierować port.

:arrow: Zasada jest zaznaczona jako aktywna?

:arrow: Restartowałeś urządzenie po dokonaniu zmian?

:arrow: Jesteś pewien, że przekierowałeś odpowiednie porty oraz odpowiedni ich protokół (TPC lub UDP)?

:arrow: Z jakiego firewall’a korzystasz i czy w nim odblokowane są odpowiednie porty?

:arrow: Ewentualnie możesz skorzystać z funkcji DMZ w routerze - znajdziesz ją w zakładce pod taką właśnie nazwą. Podajesz w niej swoje lokalne IP i dany komputer traktowany jest tak, jakby znajdował się przed samym routerem - czyli znikają blokady portów w firewall’u LiveBox’a, a i komputer z zewnątrz sieci powinien być widoczny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Najlepiej ci to pokaże na screenach :

te ip co zmieniłem widnieje

http://imageshack.us/photo/my-images/856/liveboxnat.jpg/

Z jakiś powodów niema Dmz i jest wyświetlany tylko 2 kompa , laptopa .A do tego nie da rady przypisać tego DMZ

http://imageshack.us/photo/my-images/40/dmzpo.jpg/

A tutaj te reguły użytkownika , próbuje dać jakiś port i po prostu naciskam i nic sie nie dzieje .A jak nie dam portu początkowego pisze żeby podać początkowy .

http://imageshack.us/photo/my-images/80/reguyzytkownika.jpg/

Wiesz powiem ci że mam Viste , może to coś pomoże .Na kompie żadnego anty-wira nie mam tylko ten defender co jedynie jest i nic poza tym.

Hej,

Tutaj faktycznie jest OK.

Wystarczy przeczytać. :smiley: W ustawieniach DHCP powinieneś przypisać swojemu komputerowi - czyli temu, który w tej chwili ma IP lokalne 192.168.1.10 - to IP jako jego stałe IP. Wtedy opcja DMZ powinna też stać się dostępna.

A w ogóle to, co dodajesz, pojawia się na liście poniżej, czy nie?

To akurat powód do dumy nie jest, bo któregoś pięknego dnia możesz się zdziwić. :stuck_out_tongue: Pytanie tylko, czy zapora wbudowana w system jest aktywna. Jeśli tak, to także w niej należy odblokować porty dla aplikacji, z którymi będą się łączyć inne osoby. Myślę, że ten turtorial powinien pomóc.

A jak sprawdzasz, czy ustawienia działają, czy nie? Prosisz, by ktoś się połączył z Tobą w grze? Jeśli tak, to jaki adres IP mu podajesz - Twój zewnętrzny czy lokalny?

Pozdrawiam,

Dimatheus

To nie jest takie proste jak się wydaje w DHCP nie mogę przypisać bo sam automatycznie przypisał.Próbowałem sam przypisać ale niemożna bo automatycznie przypisał

To co przypisałem wql nie pojawia się na liście.

Zapora jest wbudowana , ale porty to ja już dawno przekierowałem tam.

Próbowałem podawać zew i lokalny i nic , nie mogą się połączyć

Hej,

:arrow: A nie możesz tam zaznaczyć, żeby ten przypisany automatycznie adres, był adresem tyle że tym stałym?

:arrow: Posiadasz w sieci więcej niż jeden komputer?

:arrow: Możesz wrzucić screen z zakładki DHCP?

:arrow: A próbowałeś połączenia, po wyłączeniu zapory sieciowej w komputerze?

:arrow: Istnieje w LiveBox’ie możliwość wyłączenia zapory wbudowanej w urządzenia?

:arrow: Wydarza się jakiś postęp, gdy obie te zapory są wyłączone - oczywiście jeśli to drugie jest możliwe.

Nie, nie - lokalny zupełnie nic nie da. Zawsze podaje się adres zewnętrzny. Po wpisaniu adresu lokalnego ich komputery będą wyszukiwać serwera wewnątrz własnych sieci lokalnych.

Jeśli zaś chodzi o porty, spróbuj poszerzyć ich zakres o kilka w górę i w dół - tzn. jak chcesz przekierować port 1616, to w regule zaznacz od 1600 do 1630.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki udało się , Musiałem przekierować więcej portów i do tego powyłączać wszystkie zapory w kompie . Dzięki wielkie

Hej,

No to najważniejsze. :slight_smile:

A to miałeś ich w komputerze więcej niż jedną? Oczywiście wyłączenie zapory zmniejsza bezpieczeństwo systemu. Dlatego najlepiej odpowiednio ją skonfigurować, by przepuszczała porty gry i uruchomić, by chroniła system.

Pozdrawiam,

Dimatheus