Pomoc z siecią bezprzewodową

Witam.

Mieszkam w domu gdzie mieszka kilka rodzin, na cały budynek jest objęta siec bezprzewodowa.

Mam 2 laptopy na ktorych bez problemu odbieram internet z tej sieci Połączenia sieciowe–>Wyświetl wszystkie sieci bezprzewodowe, noi daje polacz i wszystko jest ok.

Ale mam tez komputer stacjonarny i tu jest wlasnie wielki problem.

Jestem tuz po przeprowadzce i postanowilem ze bede korzystal z tej sieci bezprzewodowej.

Wczesniej mialem FRITZ BOX i modem w UPC i jakos sie to wszystko razem łączyło i mialem tanio telefon i internet i jescze kablówke .

A moj problem lezy tutaj chce zrobic tak jak na laptopach klikam Połączenia sieciowe---->> ( :o :o :o i nie ma opcji wyswietl wszystkie sieci bezprzewodowe :o :o :o )>|

Co mam zrobic zebym mogl sie polaczyc z siecia bezprzewodową na moim kompie Windows Xp (chociaz niewiem czy to ma jakies znaczenia nieznam sie na komputerach)???

Proszę o odpowiedz takom abym zrozumiał. Dziękuje :smiley:

A masz kartę WiFi w komputerze stacjonarnym?

Jezeli masz to widocznie zasięg jest slaby bo antenka do karty jest za komputerem

TAk jak pisał drake88, pytaniem podstawowym jest to, czy masz zainstalowaną kartę WiFi w komputerze stacjonarnym. Jezeli tak, a nie mozesz w poziomu polaczen sieciowych wyswietlic listy sieci bezprzewodowych oznacza to, ze zainstalowales (najprawdopodobniej wraz ze sterownikami karty wifi) inne oprogramowanie do zarzadzania sieciami bezprzewodowymi. Sprobuj polaczyc sie tym programem :slight_smile:

  1. Kupić kartę sieciową (polecam na układzie atheros).

qwerty01 polecam czytanie ze zrozumieniem.

Pisze przeciez wyraźnie że chciałby jak w laptopach wybrać sieć bezprzewodową ale nie podał czy ma kartę wifi w pc.

Tak jak pisał drake88 - czy w pc jest karta wifi?

Niewiem czy mam karte wi-fi, jak to sprawdzic ?

NA pewno mam karte sieciowa.

Kartę sieciową bezprzewodową? Musisz zobaczyć, czy z tyłu komputera nie masz małej antenki.

dwlg510.jpg

Karta Wifi

Jeżeli nie masz to albo kup na usb bo na pci raczej będziesz miał pewnie problem z podłączeniem.

ale fritz box ma wi-fi chyba wiec moze da sie to jakos skonfigurowac zeby z jego pomoca wyszukiwac sieci bezprzewodowe?

Dodane 14.10.2010 (Cz) 9:38

zamykam. kupiłem kartę dziękuje z pomoc :slight_smile: