Pomoc z wyborem komputera

sieciowa i dźwiękowa może być zintegrowana. ogólnie to podobny sprzęt zrobiłem do swojego a u mnie wszystkie gry chodzą na full bez zacięć itp.

nie widziałem wtedy posta że ma być win7 a vista jest prawie taka sama jak win7 tylko nie ma tych “bajerów” w wyglądzie. ale kartę graficzną lepiej wziąć taką jak ja podałem będzie na dłużej a nie dużo droższa.

A mógli byście zrobić tak jak to zrobił Evil Coca Cola???

A co jak nie ma karty dźwiękowej i sieciowej to dźwięk i net normalnie bedzie chodził?

Czy Ty wiesz co piszesz ? :o

Tak, wszystko będzie chodzić.

W dzisiejszych czasach każda płyta główna ma zintegrowaną kartę dźwiękową i sieciową, więc nie musisz się o nie martwić.

Edit:

Evil Coca Cola, pisząc, że ładnie pojechałeś z tą Vistą, nie miałem wcale na myśli, że kolega chciał Windows 7…

Tak jak pisałem prosze was abyście zrobili tutaj ten zestaw http://www.esc.pl/build.php.

A oni komputer tam składają a wysyłają mi gotowy?

Proszę bardzo:

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=35904

Co do kart graficznych : GTX 460 jest tak samo wydajna jak Radeon 5850 z tą tylko różnicą że jest tańsza o bagatela - 130zł , po za tym posiada obsługę PhysX i CUDA. Płyt głównych nie będę porównywać bo MSI 870-G45 /AMD 870/ bije Gigabyte G41MT o klasę …Nagrywarkę kolega dobrał LG GH22LP20 ATA100 SecurDisc LightScribe - ok , tylko dlaczego w wersji ATA? Procesor - ntel Core 2 Quad Q8300 /2.5GHz, 1333MHz, 4MB, BOX/ - socket 775? - nie wiem ,który zestaw jest gorszy ten ze sklepu czy kolegi Evil Coca Cola.

P.S - adri991 zestaw złożyłem i podałem , reszta należy do Ciebie .

Na płytach głównych się nie znam przyznam, karta graficzna no cóż w zestawie podanym przez Spidy była karta 5770 i o nią mi chodziło nie o GTX 460, sam przyznasz że 5850 lepsza od 5770. Viste wybrałem bo jest tańsza niż Win7 a do gier się tak samo nadaje. Procesor wybrałem Quad ponieważ nie jest z najdroższych ale wyrabia dobrze w grach (no chyba że Q8300 się bardzo różni od Q6600).

A nie potrzeba wentylatora?

A ze sterownikami jak jest? Sam musze instalowac czy oni już to zrobią? Dostanę płyty czy będe musiał z neta szukać i ściągac?

do kogo kierujesz to pytanie ?

Do ciebie kliszka

A ze sterownikami jak jest? Sam musze instalowac czy oni już to zrobią? Dostanę płyty czy będe musiał z neta szukać i ściągac?

Wszystko dostaniesz razem z komputerem ,o nic nie musisz się martwić.

Moim skromnym zdaniem lepiej wziąć lepszą płytę główną, a trochę słabszą grafikę. Kolega napisał, że chce uruchomić gry na średnich detalach, więc w czym problem? Vista to totalna porażka, nawet Microsoft to przyznał. Wolałbym XP albo nawet Linuxa niż Viste…

mówiłem że chcę uruchomić grę na średnich detalach na karcie którą podałem.

A jeżeli tą karte którą zaproponował mi kliszka da sie grać na full delatalch to cieszę się z tego.

będziesz mógł grać na full detalach :smiley: - jak już się zastanowisz ,to zadzwoń do nich ,albo napisz , zainstalują Ci system , złożą komputer i zainstalują wszystkie sterowniki, co do wentylatora , możesz dokupić dwa i będziesz mieć święty spokój , jeżeli nie bawisz się w overclocking ( podkręcanie ) to boxowe ( fabryczne ) chłodzenie procesora w zupełności wystarczy . :smiley:

Witam serdecznie - chciałbym wtrącić 2 grosze.

Zestawy które poleca kolega @Kliszka są najlepszymi zestawami na tym forum.

Sam osobiście zgłosiłem się do kolegi żeby złożył mi zestaw za 2500zł oraz za 1000zł - nie to żeby go reklamował, ale gość na prawdę wie co robi.

To profesjonalista, który składa świetne zestawy - przemyślane pod każdym kątem.

Kolega @Kliszka już nie jednemu użytkownikowi tego forum zaproponował super zestawy, dlatego zdecydowałbym się zaufać mu i posłuchać jego rad odnośnie zestawów.

To prawda, że w Esc.pl bez problemu składają komputery oraz instalują oprogramowanie wraz z sterownikami - na komputery od zamówienia czekałem 3 dni.

Świetny kontakt - miła obsługa.

Kolego @adri991

Nie kupuj gotowca w sklepie tylko śmiało zamawiaj zestaw na esc.pl - gotowce są źle dobrane i wiele stracisz na tym kasy. Zamawiając komputer dobrze złożony i zoptymalizowany pod każdym względem - będzie Ci długo służył i będziesz się jeszcze “cieszyć jak dziecko” -(jak to ktoś kiedyś powiedział :D)

Ale HD4850 to jedna z najwyższych kart, zupełnie inna cena. Za to HD5570 jest szybsza niż HD4650/4670, czyli klasy średniej. Gry powinny na tym chodzić.

Jeśli komputer nie jest przeznaczony głównie do gier, lepiej nie przesadzać z grafiką, bo topowe najczęściej są głośne i pobierają kilka razy więcej prądu, nawet w trybie 2D.

Kliszka czy mógł bym cię prosić jeszcze abyś ułożył mi zestaw za 2000 zł i za 1500zł.

Będzie ci bardzo wdzięczny:)

Co do sklepu esc.pl jeśli zamawiasz system operacyjny wtedy go zainstalują jak bez systemu dostaniesz kompa + pudełko od obudowy , płyty głównej i karty graficznej oraz sterowniki. Instalacja systemu na życzenie klienta. To ceny zestawu dolicz kuriera za 20zł jeśli wpłacasz na konto lub za pobraniem 25zł (szybciej dojedzie jak za pobraniem bo wysyłają od razu). Sklep sam w sobie świetny bardzo szybko odpisują na maile i ogólnie wiedzą co robią.

adri991 , najlepsze zestawy stworzone przez kliszkę znajdziesz tu => http://www.forum.pcforum.eu/polecane-zestawy-komputerowe-na-styczen-2011-luty-2011-t933.html