Pomoc ze starym laptopem

Witajcie, jestem tutaj swiezy. Mam problem z laptopem niemieckiem firmy bodajze Gericom WebBoy, napewno przywiezony on jest z Niemiec http://images.gittigidiyor.com/2013/Gericom-Webboy-Easy-PIII-800-256-Ram__20136041_0.jpg .

A wiec zaczne od szczegolow, od razu zaznaczam, ze bateria w nim nie dziala i musi on byc podlaczony do pradu. Nie wiem co z nim nie tak, czy to wina bateryjki od cmosa czy wina dysku, ale mialem problemy z zainstalowaniem na nim windowsa poniewaz pasek instalacji zawieszal sie i nie szlo dalej. Gdy odlacze kabel od baterii, to po podlaczeniu i wlaczeniu w biosie wyskakuje CMOS low battery, po czym laduje sie Windows. Ale gdy juz widac pulpit nic dalej nie rusza, stoi w miejscu. Oczywiscie mozna tylko ruszac kursorem, ale gdy wylacze laptopa z poziomu windowsa START->Zamknij System to po właczeniu ponowym laptopa nie wyskakuje komunikat CMOS low battery, a Windows laduje sie normalnie. Moze ktos bedzie wiedzial co to moze byc, moze da rade wlozyc bateryjke od normalnego PC? A moze to wina dysku ?

1 sprawdź ile ma mb ramu .

2 sprawdź czy ram nie jest uszkodzony w programie memtest.

3 zrób chkdsk gruntowny na dysku. c.

Bateria od normalnego PC jest o wiele większa.Jeśli chcesz w niego inwestować,to zmień baterie zasilającą i CMOS-ową

mercc20 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.