Pomocy 100% wydajnosci procesora;/

Witam od pewnego czasu jak instaluje gry albo cos sciagam z bittorrent mam 100% wydajnosci procesora.

gra instaluje sie ponad 2 godziny i sie do konca nie zainstalowala bo przerwalem poniewaz na kompie nie dalo sie nic robic;/

gdy chcem zdefragmenowac dysk to tez strasznie powoli idzie i 100% zuzycia dysku.

a jak robie systemowe skanowanie dysku pod systemem i podczas uruchamiania komputera to dochodzi do 4 poziomu i dalej nie idzie.

Wie ktos moze czemu mam te 100% zuzycia procesora??;/

bardzo prosze o pomoc mecze juz sie z tym okolo miesiaca i nie mam pojecia co nie tak

Jak kiedyś tak miałem bo antywirusa nie miałem :smiley:

Po przeskanowaniu znalezionych było ponad 500 i po sprawie :stuck_out_tongue:

jak ja nawet nie moge zeskanowac kompa bo 100% wydajnosci a formatowac dysk sobie moge ile chce i to tez nie pomaga:/

Dodane 25.09.2011 (N) 18:58

udalo mi sie przeskanowac kompa nie wykryto wirusow:)

ale procek 100% zuzycia help! !!

To raczej dobrze, że masz procesor wydajny na 100%, nie?

jak formatujesz? systemową partycję czy co?

Spróbuj przeskanować tym programem http://www.bleepingcomputer.com/downloa … s/combofix Kiedyś miałem podobną sytuacje i po przeskanowaniu combofixem ustąpiło. Tylko że wtedy jakiś proces w menedżerze był uruchomiony i pochłaniał 100% procka. Wirus oczywiscie

Może to być problem z pracą dysku w trybie PIO, zobacz moje odpowiedzi do poniższego posta:

wolno-dzialajacy-komputer-wirus-t462713.html#p2925698

Ale również może to być od jakiegoś procesu, najlepiej sprawdzić w Menedżerze zadań jaki proces pochłania największe zasoby CPU.

rusind , ogłupiałeś?

Combofixem rzekomo można całego Windows wywalić. Nawet w przyklejonych jest, by skanować tylko, gdy Cię o to ktoś doświadczony prosi.

Potwierdzam słowa sunbeam96 , jeśli windows jest mocno zainfekowany to po odpaleniu combofixa może nawet nie wstać. Miałem kiedyś taką sytucaję

Przecież combofix zawsze tworzy kwarantanne tego co usunął i dokładny raport więc obaw nie ma. Usuwa tylko zainfekowane pliki, a wstać system nie może jak zainfekowany jest ważny plik systemowy i go usunie. Tak robi każdy antywirus i każdy skaner bez wyjątku, a combofix jest czasami bardziej skuteczny od zwykłych skanerów antywirusowych.

rusind , ok. Cieszę się, że się znasz na Combofix. Jednakże, oceniając merytoryczny poziom pierwszego posta wątpię, by kolega Insette nic sobie nie usunął.