Pomocy - Błąd odczytu pliku *.doc


(Gmina) #1

Mam problem przez kilka dni pisałam pewien dokument w programie open office 2.3, dziś również, podczas pracy komputer się zrestartował. Zwykle w takiej sytuacji program sam odzyskiwał plik teraz pokazuje się napis "błąd odczytu pliku" i nic. Nadmienię że plik zapisywałam jako *.doc, proszę o pomoc bo nie wyobrażam sobie siedzenia przez weekend i pisania od nowa całego dokumentu (to jest ponad 20 stron). Może jakiś program do odzyskiwania plików?


(Maxikazio) #2

Nie utworzył Ci się plik ~XXXXX.tmp w lokalizacji, w której zapisałaś dokument?


(Gmina) #3

Właśnie że nie, zwykle to sam O.O. odzyskiwał pliki, teraz twierdzi że błąd odczytu..... Sprawdzałam na innym kompie MS word informuje że plik jest uszkodzony lub coś tam w stylu nie zapisany w odpowiednim formacie....


(Maxikazio) #4

Sprawa raczej nie jest łatwa. Można spróbować przeskanować dysk (powinien znaleźć zagubione dane i zapisać w formacie *.chk). Zabawa zaczyna się podczas próby odzyskania danych z tych plików. Może pomóc PC inspector file recovery

http://www.pcinspector.de/Sites/file_re ... language=1

ale głowy nie daję.

Dołączam inny link

http://www.ericphelps.com/uncheck/


(krypton) #5

U nas w firmie do odzyskiwania plików kożystamy z usług firmy Ontrack, a ponieważ mamy wykupiony abonament naprawa pojedyńczych plików jest w ramach abonamentu niezależnie od ich ilości.

Jeśli praca nie zawiera żadnych danych prywatnych prześlij mi go na maila póki jestem jeszcze w pracy, a koło wieczora prześle ci wszystko co dało sie odzyskać.