Pomocy - departament cyberprzestępczości


(Pyromy) #1

Przy podłączeniu internetu pojawia się komunikat o cyberprzestępczości i miejsce na wklejenie kodu płatności.

Proszę o pomoc.

logi

OLT http://www.wklej.org/hash/862df99450f/

Extras http://www.wklej.org/id/891289/

pozdrawiam


(Spandau) #2

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania pokaż na forum.

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Pyromy) #3

log z usuwania http://www.wklej.org/id/891337/

OLT po skanowaniu http://www.wklej.org/id/891338/

pozdrawiam


(Spandau) #4

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania pokaż na forum.

Uruchom OTL klikasz Sprzątanie to usunie OTL’a wraz z jego kwarantanną

Wykonaj pełny skan Malwarebytes http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html (w trakcie instalacji odznacz okres testowy) Wykonaj pełny skan, jeśli program coś wykryje pokaż raport na forum.

Jeśli Malwarebytes nic nie wykryje użyj Securitycheck, uaktualnij to co wskaże program analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3080641


(Pyromy) #5

Sprzątanie uruchomiłem, po czym wisi tak na pocessing deleteself od 15 minut. Standardowo tyle to trwa?

edit:

poszło w dwuidziestej xD

Dodane 09.12.2012 (N) 6:29

Raport z usuwania - http://www.wklej.org/id/891836/

Raport z malvarebytes - cztery trafienia. http://www.wklej.org/hash/34c7b5d9142/

Securitycheck :

Results of screen317’s Security Check version 0.99.56

Windows Vista Service Pack 2 x86 (UAC is enabled)

Internet Explorer 7 Out of date!

Antivirus/Firewall Check:

Kaspersky Internet Security

Antivirus up to date!

Anti-malware/Other Utilities Check:

Malwarebytes Anti-Malware wersja 1.65.1.1000

Java 6 Update 31

Java version out of Date!

Adobe Flash Player 10 Flash Player out of Date!

Adobe Flash Player 11.4.402.278

Adobe Reader 9 Adobe Reader out of Date!

Mozilla Firefox (17.0.1)

Google Chrome 21.0.1180.83

Google Chrome 21.0.1180.89

Google Chrome 22.0.1229.79

Google Chrome 22.0.1229.92

Google Chrome 22.0.1229.94

Google Chrome 23.0.1271.64

Google Chrome 23.0.1271.91

Google Chrome 23.0.1271.95

Process Check: objlist.exe by Laurent

Kaspersky Lab Kaspersky Internet Security 2013 avp.exe

System Health check

Total Fragmentation on Drive C: %

````````````````````End of Log``````````````````````

pozdrawiam


(Spandau) #6

Usuń co znalazł Malwarebytes

Do aktualizacji:

IE9 Vista http://www.microsoft.com/pl-pl/download … x?id=16792

Następnie proszę odinstalować: Javę, Flash Player 10 oraz 11, Adobe Reader

Przeczyść system oraz rejestr CCleaner

Zainstaluj:

Javę http://www.java.com/pl/download/

Flash Player http://get.adobe.com/pl/flashplayer/ Przed pobraniem odznacz Tak zainstaluj program McAfee Security Scan Plus

Adobe Reader http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html


(Pyromy) #7

Zastosowałem się do poleceń.

Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam.