Pomocy ? Dobór komputera!

WItam, mam zamiar zakupić nowy komputer, głownie to chodzi mi tu o samą jednostkę bez monitora, po prostu karta graficzna, dysk, ramy itp.

Cena jaka moge na to wydać to około 1500 zł, widziałem na allegro za podobna kwote dobre komputery ale nie wiem czy warto je kupic czy nie, ponieważ wszystko mi pasuje tylko ta karta GF 9500 512 mb, słyszałem że nie jest tak dobrze wydajna ? Ale nie wiem wole zasięgnąć waszej opinii.

Komputer ma służyć głównie do gier jak i do programów typu Photoshop, Macromedia, czy Norton internet security.

Zastanawiam sie nad zakupem Pentium Core Quad albo Core 2 Duo, oczywiście jak dla mnie tylko Windows XP czy MX 7 nic wiecej. Jakies oferty, propozycje ?

przejrzałeś chociaż forum? napewno znajdziesz kilka tematów z zestawami o podobnym funduszu

a co do zestawów z allegro to… szkoda słów

Gigabyte EP31-DS3L /intel P31/ 215zł

Intel Pentium Dual Core E5200 279zł

Pentagram 460W Silent Force 159zł

A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition 120zł

Pioneer DVR-216 SATA (black) 99zł

Samsung 320GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1 175zł

Palit GeForce 9600GSO 768MB DDRIII /192bit/ HDTV 2xDVI 349zł

Cooler Master Elite 331 (Black) 149zł

Zalman ZM-STG1 25zł

Razem: 1570zł

bądź MSI P43 NEO-F

bądź LG GH20NS10

9600GT OC od Galaxy

Bądź inna, byleby:

  • była wystarczająco duża,

  • miała miejsce na dodatkowe wentylatory,

  • łatwy montaż HDD (i nie wprawiający w rezonans obudowy),

  • działające porty na przednim panelu,

  • dobrze wentylowana,

  • ew. wyciszała głośne elemnty.

Po co ?? Z tego co napisałeś

Nie ma w spisie chłodzenia, a na boxowym radiatorze jest już pasta

a co o procku 4 rdzenie ?? i czemu te z allegro to lipa ?

Cztery rdzenie na razie się nie opłacają… A co do zestawów z allegro to: słabe zasilacze, słabe pamięci ram, słabe płyty główne itp. więc lepiej samemu złożyć komputer. :wink:

a np takie cos :

http://allegro.pl/item479202084_vist_qu … b_drw.html

http://allegro.pl/item479617800_lion_e7 … dvdrw.html

Jedyne moje uwagi to karty graficzne :(( chyba ze sie myle i mozecie mi zlozyc lepszego kompa ? do 1500 zł ?

Te zestawy są nieopłacalne…

Lepiej weź to (podany wyżej):

:wink:

indepedente , przeanalizujmy pierwszy link, abyś zrozumiał:

  1. Procesor - po co taki?

  2. Płyta - w cale nie nowość, a jedynie dobra do budżetówek, do kręcenia (choć są lepsze w tej samej cenie).

  3. Pamięci - też do budżetówek, osobiście szerokim łukiem omijam GooDRAM i Kingston`y. Po za tym słabo sie kręcą.

  4. Karta graficzna - baaaaaardzo nieopłacana.

  5. Dysk NoName i jeszcze 500GB…

  6. Nagrywarka NoName

  7. Reszta już bezkomentarza.

Rozumiesz o co chodzi?

aaa rozumiem, a sa jakies stronki z dobrymi ofertami kompa ?

nom np ta

takie sklepy jak apollo.pl esc.pl złożą ci zestaw jesli kupisz u nich cały sprzęt wymieniony tu w temacie np przez Paweł3779 ,

przy tym pogram sobie w crysisa, bioshock czy gears of war na max detalach ? no problem ?

Nie pograsz, problem :slight_smile:

w crysisa raczej nie bo ta gra generalnie ma za duże wymagania :]

to jaki powinienem miec mniej wiecej kompa zeby moc sobie pograc w te nowe gierki co wychodza na maxa ?

E8500 - 600/500zl

HD 4870 lub GTX 280 - 600/1000zl(ta słaba 280’tka)

2x2GB OCZ - 200/250zl

Mobo jakie tam pasi np. ASUS P5Q - 400zl

Jakaś zasiłka 650W - 300zl

Reszta wg. uznania

po co e8500 ? nieopłacalny proc dla lamerów, myslą że wyższy numerek to odrazu lepszy :smiley:

e8400 to jak na razie jedyny opłacalny proc rodziny E8X00 w końcu e8500 jest tylko160Mhz szybszy… a droższy o 60zł w agito np

No ale taka konf podobna jak podałem żeby my full szło :stuck_out_tongue:

Na full, ale przy jakiej rozdzielczości?

Jakby e8200 było szeroko dostępne to chyba najbardziej by się opłacało (bo widzę, że ceny spadły tego procesora).