Pomocy! .............firefox?


(Agn102) #1

Dzień dobry. Mam problem , problem i jeszcze raz problem.... .Zacznę od tego, ze do niedawna komputerem zajmował się ktoś inny, ja byłam jedynie jednym z jego użytkowników, a teraz „opieka” nad tym urządzonkiem spadła na mnie... a ja się nie za bardzo znam na tym sprzęcie. Więc poproszę o rady i informacje pisane językiem bardziej „łopatologicznym” niż naukowym.

Ale do rzeczy...

Po tym jak komputer został zaatakowany przez jakiegoś trojana, "spywary” i „awary” , wykonano format C i zainstalowano Windowsa Me. Ja aby ustrzec się przed nowym atakiem, stosując się do rad min. forumowiczów „dobrych programów” zainstalowałam Firefoxa. Niestety, mam wrażenie, że z czymś on mi się „gryzie”. Gdy mam otwarte stronki w powiedzmy 2....3 panelach , czasem jeszcze coś w nowym oknie, w pewnym momencie komputer .....przestaje reagować na kliknięcia myszki..... nie jestem w stanie przemieszczać się miedzy oknami..... Poza tym bywa wtedy i tak, ze kursor myszki „zamiera w bezruchu”.... Jedynym lekarstwem wtedy jest pozamykanie okien z trzech klawiszy. Co ciekawe...... jeśli kursor myszki „chodzi” mogę wtedy bez problemu np. rozwinąć menu startu i włączyć jakąś grę, pomimo, że nie jestem w stanie zmienić aktywnego okna Firefoxa. Muszę tu dodać, że stronek w IE mogę mieć otwartych kilka jednoczęśnie i nie mam problemu ze zmianą aktywnego okna... .

Czy możliwe jest, że Firefox jest w jakiś sposób w konflikcie z IE ? Gdy potraktuję komputer z trzech klawiszy w okienku aktywnych programów jest Eksplorer..... czyli jest on programem pracującym przez cały czas (oczywiście zamknąć go nie można, gdyż cały komputer chce sie wyłączyć). Teraz pytanie: czy można wyłączyć ten program (czyli IE), żeby nie „przeszkadzał” Firefox`owi w pracy? Jeśli tak, to jak to zrobić? i... jakie to może mieć skutki dla pracy mojego komputera?

Kolejne pytanie, czysto hipotetyczne. Założywszy, że wcześniej ściągnę sobie instalkę FF i zachowam na innnej niż C partycji i sformatuję C, to czy można tak zainstalować Windowsa, ze IE nie zostanie zainstalowany? Może wtedy nie będzie konfliktu między tymi przeglądarkami?

Poza tym, stronki w FF otwierają się znacznie dłużej jak w IE.... dla czego? Wszędzie czytam, że FF jest przeglądarką znacznie szybszą od IE... . U mnie jest odwrotnie....

Pomimo, że komputer jest świeżo po „remoncie” Windy i nie ma w sobie jeszcze żadnych śmieci ani pasożytów, działa tak jakoś jakby mu coś dolegało, a ja nie bardzo mogę sobie z nim poradzić...... Więc poproszę ... POMOCY! ! ! !

Jeszcze dodam, że jest to sprzęcik dosyć leciwy, a co za tym idzie „słaby” jak na dzisiejsze warunki, ale dla moich potrzeb domowych wystarczający....... o ile funkcjonuje poprawnie......

No i ...chyba NARAZIE było by na tyle...... :))


(Duch) #2

NIE :slight_smile:

to nie jest INTERNET EXPLORER :slight_smile:

można odinstalować IE, ale to nie jest wskazane - IE nie koliduje z FF :slight_smile:

najprawdopobodniej masz jeszcze w systemie jakieś bakcyle :slight_smile:

no więc tak:

  • ściągnij program HiJackThis najnowszy

  • zeskanuj nim system

  • po skanowaniu zapisz log (np. w notatniku)

  • całą zawartość tego loga wklej tutaj

  • czekaj na instrukcje co i jak (ewentualnie) usunąć


(szop pracz) #3

W niektórych przypadkach IE jest wręcz niezbędny odłanczanie go to głupota. Nie musisz z niego korzystać ale zainstalowany powinien być na kompie. Przypuszczam, że masz coś nie tak z konfiguracją FF sam z niego nie korzystam i proponowałbym ci spróbować z Operą mnie nie zawiodła. Przeglądarki nie powinne się ze sobą gryźć działają oddzielnie. Spróbuj Operę pobiera mniej zasobów i jest również szybsza od IE.

pozdro


(boczi) #4

Właśnie. Ile masz RAMu?

Windows ME jest bardzo zawodnym systemem ogólnie mówiąc, z tego, co słyszałem.

Dziwne. Spróbuj go przeinstalować, przeczyścić pliki rejestru np. programem JV16 PowerTools (po odinstalowaniu Firefoxa) i na nowo zainstaluj...

Nie.

Nie.

Proces Internet Explorera nazywa się iexplore.exe. Są to procesy mylone. Windows Explorer to taka "powłoka" Windowsa.


(Adarek) #5

Ludziska !!


(Agn102) #6

Narazie dziękuję wszystkim za odpowiedzi i rady.... Przy DOMOWYM komputerze, który jest niedomagający, bede dopiero wieczorem, wtedy coś spróbuję z nim zrobić.... no i .... "zaryzykuję" :wink: tego HiJackThis ....dla mnie to "czarna magia"...... :\ ale podobno do odważnych świat należy.......


(fiesta) #7

Nie odpowiedziałaś na pytanie ile masz pamięci RAM. Firefox jest dosyć pamięciożerny, szczególnie przy otwartych kilku panelach. Czy w tym czasie surfujesz tylko stronkach www, czy komputer wykonuj inne zadania, np. działający program typu p2p ??

Może tutaj jest pies pogrzebany :? :? :?


(Agn102) #8

no cóz...z pracy nie za bardzo mogłam pisać...poza tym, mam/miałam OGROMNE problemy z logowaniem sie na tym forum....wylogowuje mnie po kazdej zmianie strony, albo informuje, ze chcę się zalogować do nieistniejącego forum.............fajnie, prawda? :? :?

Nic nie napisałam o RAMie ani o procesorze, bo...... nic o nich nie wiem..... Teraz spróbuję czegoś na ich temat się dowiedziec..... Wiem jedynie jaki mam dysk: 6,4 ...malutki..... ale gdy kupowałam ten komputer był ...gigantyczny...:wink:

Poza tym: przez prawie cały czas mam uruchomione GG, qChat i DuMeter....czasem MSN, ale gdy rozmawiam przez któryś z komunuikatorów nie wędruję po stronkach http://WWW....

Później podziałam więcej, a narazie...musze odejść od komputera.......

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie moim problemem.....


(Heroesv) #9

ktora masz wersje firefoxa ?? sciagnij inna i zobacz czy sie tez bedzie zawieszalo

8)


(Duch) #10

myślę, że powinniśmy zacząć od loga z HiJacka :!: :!:


(Heroesv) #11

tu chyba masz racje pamiec ram jest strasznie potrzebna dla firefoxa pokorzystaj troche z internet explorer 6.0 lub 5.0 i popatrz czy tez bedzie sie zacinalo i sprawdz ile masz ramu!! to jest wazne