Pomocy! Firewall


(Firemen84) #1

Witam! !!


(Magik) #2

A chcesz obejść swojego firewalla, czy czyjegoś??

Bo jak czyjegoś, to :papa: , nie to forum.

A jak swojego, to najpierw nam podaj jaki to firewall.


(Duch) #3

czy mógłbyś podać więcej informacji :roll:

jakiego firewalla chcesz omijać?? :?


(Dragonlnx) #4

Najlepiej chwilowo go wyłączyć jeśli chcesz coś wysyłać,

lub całkowicie dopuścić połączenie,

A jesli jest możliwość wpisać go na listę zaufanych programów :stuck_out_tongue:


(Firemen84) #5

Oczywiście ze chce swojego firewalla obejsc! !!


(Hermes) #6

Coś mnie sie zdaje że to jest firewall na serwerze proxy a tego nie obejdziesz raczej. Pewnie chcesz wysłać przez gg i na to nie ma rady. Ale możesz udostepnic plik przez P2P


(Czr R1) #7

firemen nie obejdziesz tego ! Jak jesteś za natem to połaczenia są filtrowane przez serwer i masz przyblokowane porty. Nie wiem czy dobrze rozumuje :x :lol:


(Bukson1985) #8

tak czery bardzo dobrze rozumujesz a ja to moge powtierdzić w 100% sam byłem kiedyś w sieci z wewnętznymi adresami o boże zgroza i masakra,da sie to obejść ale ktoś dobrze powiedział nie to forum :slight_smile:


(fiesta) #9

Popróbuj może ze skype który działa na innej zasadzie niż pozostałe komunikatory i "obecność" natu mu w niczym nie przeszkadza.


(Marsmo) #10

(lazikar) #11

Jeżeli jesteś za Natem to niestety nie wyslesz plików przez GG lub Tlena. Najprostrzym sposobem aby zobaczyć czy tak jet to poprostu prześlij pliki komuś z twojej sieci.

Jeżeli chcesz bez problemu, lecz trochę wolno przesłac pliki to zainstaluj sobie Skype. On sobie poradzi z Natem. :smiley:


(Marsmo) #12

Teoretycznie tak - ale Admini z dobrymi chęciami (w sumie to już chyba coraz rzadziej tego nie robią, bardziej są oporni na temat pt. odblokować P2P) sami przekierowywują porty na serwerze. I dobrze by było - by to samemu sprawdzić i jak tak, dopytać się o ustawienie portów i samemu trochę pokombinować, a jak nie -

to poprosić o przekierowanie i dalej jw.!

W zasadzie, to gdzieś czytałam - że Admin powinien to zrobić bez niczyjej łaski; bo skoro daje neta, to i powinien zabezpieczyć pełną funkcjonalność. I była to wypowiedź jakiegoś prawnika. No ale wiadomo... :expressionless:

A poza tym to niech kolega pogrzebie trochę w Google... 8)


(Skwariuszek) #13

Ludziska prosze o pomoc .... mam neta po sieci i to w wojsku tylko ze trepy założyły firewalla i mi nie chca chodzić żadne gierki jak cs:s, aao. Czy da sie jakos obejsc tego firewalla ?Pliki przez tlen czy gg moge wysyłać ale nie moge np. nawet w starcrafta pograc bo mi pisze ze nie moze przesłać jakiś tam pakietów UDP. Jak wiecie jak sobie z tym poradzić to napiszcie plzz


(system) #14

To zapewne jakiś trep jest informatykiem to musisz z nim gadac.. !!

Jak to chcesz inaczej przeskoczyć..?? Inaczej to nielegalnie...

Pozdro.. !!