POMOCY! grub rescue

(Zip195) #1

Witam, mam bardzo niepokojacy problem z windowsem. Zainstalowalem linuxa ubuntu na swoim komputerze na partycji z windowsem wedlug jednego tutorialu. System dzialal normalnie lecz po zrestartowaniu kommputera nie mialem mozliwosci wyboru pomiedzy tymi dwoma systemami tylko od razu wyskoczyl mi czarny ekran z napisem no such device jakies cyferki i na dole grub rescue>

Porsze szybko o pomoc i z gory dziekuje! Mam nadzieje, ze nie bede musial od nowa instalowac windowsa ;(

(reos) #2

Zainstalowałeś Ubuntu "wewnątrz" Windowsa, tzn. przy uruchomionym Win 7 ? , musisz to doprecyzować:

(Zip195) #3

Instalowałem ubuntu z bootowalnego obrazu płyty z pendriva.

(reos) #4

To bardzo dobrze, Windows jest nietknięty.

Ustaw w BIOS-ie bootowanie USB/HDD, z włożonym pendrive i uruchom komputer.

Jeśli Ubuntu uruchomi się, wejdź w System->Program rozruchowy (nazwy mogą być inne), w każdym razie

ustaw Windows 7, na samej górze boot menu, aby uruchomić Windowsa.

Potem BIOS, bootowanie z HDD i powinien wystartować Windows.

Jeśli uruchomi się Windows ściągnij i zainstaluj program EASY BCD.

(boczi) #5

porywacz , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ. Niepotrzebne są zbędne wstawki typu "pomocy!!!". Poza tym na forum używamy polskich znaków w pisowni, co również proszę poprawić. Zalecam zapoznać się z Regulaminem.

(Powerfeniks) #6

@porywacz podales za malo informacji zeby mozna bylo ci pomuc, rozwin co robiles i jak instalowas swoje ubuntu to tak na poczatek jesli zastosowales sie do rady reos i pomoglo to zamknij temat pozdrawiam.

Prosze o wyrozumialosc za brak polskich znakow ze wzgledu na brak kompatybilnej klawiatury w laptopie pozdrawiam.