!...:::POMOCY:::...! Jak przerobić DVD na Mp3?


(Memphisto) #1

Witam! !!

Bardzo proszę o udzielenie mi informacji jak przegrać DVD na audio-CD !!

Mam na DVD koncerty i teledyski i bardzo mi zależy, aby przegrać to na zwykłą płytkę CD, aby można było to odtwarzać na wieży !!


(Neone1) #2

zainstaluj sobie jakis rejstrator dzwieku , wlacz go przy odtwazaniu teledusku i nagraj caly teledysk jako siezke dzwiekowa, pozniej juz wiesz co robic :slight_smile: programik znajdziesz wszedzie!! :smiley:


(Vojtz) #3

Program GordianKnot jest programem do przetwarzania DVD do DivX, ale dzięki jego "modułowej" budowie idealnie nadaje się do "wyciągania" scieżki dźwiękowej z DVD. Zacznij od ściągnięcia programu i zainstalowania go. Link:

http://www.komputerswiat.pl/include/dow ... ordianKnot

Uruchamiasz program GordianKnot :

  1. Zakładka Options - Language -- Polski ( dla ułatwienia w poruszaniu się w programie)

2.Zakładka Rippowanie -- DVD2AVI -- File -- Open (pokazujesz pierwszy VOB filmu DVD, program automatycznie ładuje wszystkie) -- OK.

  1. Pokazało się okno z filmem teraz trzeba zapisać: File -- Save Project -- pokaż gdzie ma zapisać (np. "muzyka z filmu") Program zgrywa m.in ścieżkę dźwiękową.

4.Po zakończeniu zgrywania otrzymujesz pliki: AC3, x.d2v.

5.Zakładka Enkoder: Dodaj pracę -- Audio1 -- Wybierz (wskazujesz/klikasz na plik AC3) -- Dodaj Audio-Pracę do kolejki (bez obrazu)! -- Yes.

  1. Dźwięk jest przetwarzany do Mp3 w DOS-ie (wysoka jakość)

7.Po zakończeniu otrzymujesz plik Mp3 ze ścieżką dźwiękową z filmu, który możesz przetwożyć na wav w np. WMP9.

Miłej zabawy i powodzenia !


(Memphisto) #4

Wielkie dzięki Vojt za pomoc i instrukcję :slight_smile:

Ale pojawił sie kolejny problem... :frowning: Udało mi sie przerobić na mp3 tylko te utwory, które na DVD były z obrazem. Na niektórych płytach DVD mam zarówno sekcje video, jak i audio. To co na DVD jest nagrane jako audio nie jest rozpoznawane przez DVD Decrypter i nie mogę tego przerobić :frowning:


(Vojtz) #5

W jakim formacie jest to audio na DVD ? Zakładam że jest to (x - ?) format audio i w takim wypadku trzeba znaleźć program do przetworzenia tego formatu do Mp3.

Neone - Ale PO CO ? - napisałeś swój post ?


(Golden Finger) #6

To nie Twój problem i nie jest to porada.

Post OT :arrow: Kosz

Pozdrawiam 8)