Pomocy, jak zinstalować winxp

Problem polega na tym, że na sformatowaną partycję nie można zainstalować win, cd(sprawny 100%) z instalką nie reaguje. 98 idzie dopiero gdy wpiszę pełną ścieżkę i nie setup.exe tylko setupcor. Nakładka na 98 idzie bez problemu i instalka na osobną partycję też. Problem pojawia sie gdy chcę zainstalować tylko xp.W Biosie nie mogę zmienić (już chyba nawet nie wiem jak to zrobić) kolejności bootowania (Avard Medallion Bios 6.0) Wydaje mi się, że tu tkwi problem ale nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

zapewne chodzi o BIOS gdyż XP instaluje się tylko z BOOT CD :slight_smile:

poszukaj w BIOSie:

FIRST BOOT DEVICE

SECOND BOOT DEVICE

THIRD BOOT DEVICE

pierwsze ustaw CD-ROM

drugie HDD-0

trzecie np. FLOPPY

powinno działać :slight_smile:

moze zle zabierasz sie do tego wgrywania ustaw butowanie tak jak napisał ci DUCH i sformatujesz ze stony Windowsa a nie przed … wyłcz kompa włacz i po wczytaniu stonki kodowej pojawi ci sie komunikat odnosnie rozruchu płytki nacisnij nap… spacje uruchomisz instalatora … postepuj tak jak prowadzi cie pozniej instalator

Próbowałem ja, probowali kumple różnych opcji w Biosie i nic. Ten Bios 6.0 jest jakgdyby okrojony z niektórych funkcji. Na starym kompie wszystko było jasne i na swoim miejscu. Nie ma możliwości ustawienia cd zamiast fllopy. Może jest ta funkcja gdzieś ukryta i uruchamia się ją jakąś kombinacją klawiszy? Brak mi już koncepcji co robić dalej

Najcześciej robi sie to plusem lub minusem

Znalazłem conieco na strononie microsoftu poprubuje jeszcze jutro no i zobaczymy. Na Ra Pozdrowienia

Dzięki KUZ5 działa. Jakie to było proste, ze aż śmieszne na ra