Pomocy komp mi się sam wyłancza

Mam pewien problem a mianowicie komputer mi sie sam wyłącza kiedy coś na nim robie.Kiedy sie wyłączy muszę go odłączyć od prądu na kilka minut inaczej nie chce odpalić.Co to morze być skanowalem go już kilka razy i usunołem wirusy ale tak sie dzieje nadal. Proszę POMOCY! !!

Z góry Dziękuje

Podaj konfig komputera.

Jaki posiadasz zasilacz?

Podaj jakie masz podzespoły w kompie.

Ile lat ma komputer?

Jakiej marki masz zasilacz?

Czy kabel zasilający komputer nie jest połamany?

Czy restarty / wyłączenie jest losowe czy regularne (np. podczas gier, sugerujące przegrzewanie) ?

procesor: Intel Pentium 4

karta graficzna : NVIDIA GeForce 8600 GT

system :Windows xp

zasilacz: FEEL 3 - 400 ATX

Komp ma jakieś półtora roku.

Wyłącza sie losowo czasem chodzi kilka godzin bez wyłączenia a czasem wyłącza się co 15 minut .Pierwszy raz wyłączył sie podczas gry w stalkera później coraz częściej wyłączał się przy intensywniejszej pracy.

Z tego co przedstawiłeś wynika, że się przegrzewa. Polecam czyszczenie wiatraczków co około 3-mc. Jest też opcja, że może podkręcałeś procka lub grafikę i to po kilku godzinach grania jednostka się wyłącza. Polecam program Everest są w nim zawarte testy obliczeń na procku i co ważne pokazuje temperaturę na poszczególnych podzespołach. Obciążające procka testy to: CPU Zlib,CPU Queen,FPU Julia,Mandel,Sin Julia. Jeszcze szybciej sprawdzisz po restarcie kompa w biosie temperature procka. Jak będzie powyżej 55 stopni to raczej procek. Powodzenia.

No nie ma co ukrywać, ale zasilacz nie jest z najwyższej pułki i stawiam właśnie na niego.

Najprostszym sposobem będzie przetestować pracę komputera na nowym w 100% pewnym zasilaczu.

Dzięki za pomoc.

Wyczyściłem wiatraczki i poskutkowało teraz praktycznie się nie nagrzewa jeszcze raz dzięki.Pozdro