Pomocy Nie ma dźwięku w komputerze nie wiem co robić :( :(


(Useba) #1

Witam mam taki problem otóż nie mam dźwięku w komputerze wszystko jest podłączone. Usuwałem sterowniki a problem pojawiał się na nowo czytałem na niektórych forach co zrobić nic nie działało. W menadżerze urządzeń przy C-Media miałem żółty wykrzyknik zaleciłem się do porad z tej stronki [](%7Boption%7D)%5C/viewtopic.php?f=2&t=252147&start=0[/url} ale to i tak nic nie pomogło. Wyciągnąłem kartę dźwiękową nic żadnego uszkodzenia. Ściągałem najnowsze sterowniki do tej karty nic, ściągałem nawet ze strony Microsoft sterowniki dźwięku które są w systemie nic. Po za tym że mam inne sterowniki ponieważ robiłem tak jak radzili na tej stronce wyżej i też nic.


(adam749) #2

w biosie w Integrated peripherals wyłącz zintegrowaną kartę i potem w systemie w panelu sterowania > dźwięki, mowa i urządzania audio > dźwięki i urządzenia audio > we wszystkich zakładkach wybierz swoją kartę (Creativa) i ok. Jak nie działa to zresetuj PC.

A i wywal stery od c-media audio.


(Dziadek43) #3

Creative Sound Blaster Live 5.1 to nie jest C-Media.A masz do swojego systemu bo wiem że do Creative Sound Blaster Live 5.1 sys XP ciężko o sterowniki w orginale były do 98/ME tylko.

Te są do XP SBLiveXPDrvUpdate 1.exe do tej karty.


(Useba) #4

Przed wejściem do biosa usunąłem wszystkie sterowniki które mogłem usunąć. Zresetowałem kompa wszedłem do biosa >Integrated peripherals ale nigdzie nie mogłem znalesc integrate card jak włączyłem komputer to zaczeło mi instalować sterowniki na nowo ale podzczas insatlowania jednego sterownika kontroler multimediów audio jest czerwony wykrzyknik a wcześnie wyskoczyło mi że nie może czegoś znaleść to było chyba a3d.dll a w urządzeniach audio nic nie moge zaznaczyć w każdej zakładce blachblach.jpg

-- Dodane 30.05.2009 (So) 14:09 --

Wcześniej jechałem ze 3-4 lata na tej karcie z tym sterownikiem i systemem XP dopiero ostatnio się coś stało że nie ma dźwięku :frowning: :frowning: :frowning:


(adam749) #5

Stery do Creativa masz tu:

http://support.creative.com/Products/pr ... d+Blaster#

Sam sobie poszukaj, bo ja niewiem jaki to konkretnie model.


(Dziadek43) #6

Lub tu ja na nich jade http://www.speedyshare.com/690379121.html a3d.dll zainstaluj na nowo Direxa na nowo.


(Useba) #7

wszystko robiłem tak jak mówiliście ale i tak to nic nie działa wszedłem w dxdiag ale wszystko wygląda jakby tej karty nie widział

dupad.jpg

czy takie coś jest możliwe ze widzi porty od karty a samej karty nie widzi ???? :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: