Pomocy - nowy monitor, po podłączeniu brak dysku

Witam, przyznam się szczerze, że zdaje sobie sprawę jak głupio może brzmieć ten post, ale to naprawdę fakt.

Otóż zakupiłem nowy monitor BENQ E2200HDA, podłączyłem go DSUB do karty graficznej 7600GS i patrze nie widze jednego z moich dysków. Dyski mam 3, 1 ATA (systemowy) i 2 robocze SATA Seagate 320GB. Nie widać jednego z dysków SATA… przyznam się, że nie mam pojęcia co się dzieje. Odłączyłem nowy monitor i podłączyłem stary, dyski spowrotem widać.

Przeszukałem Google (jestem dużym chłopcem i mam w tym trochę wprawy) i nie spotkałem podobnego problemu, pytałem kolege który pracuje w serwisie komputerowym, też nie ma pojęcia co jest grane, dlatego proszę Was o pomoc - O CO CHODZI?!

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Podaj napięcia odczytane z Biosu. Jaki Masz zasilacz (moc+marka) oraz konfigurację komputera?

ja nie widzę związku monitora z niedziałającym (niewidocznym dyskiem).

link do zdjęcia z odczytu everestem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45f … b2f02.html (podlaczony nowy monitor LCD widoczny brak 2 dysku SATA seagate) czy dodać tez zdjęcie z włączonym starym monitorem CRT i dyskiem?

Zasilacz mam chiftec ale nie potrafię określić teraz wzrokowo i z pamięci czy ma 300W czy 350 czy moze nawet 420 jezeli to wazne zanurkuje pod biurko i wyciągnę tego stalowego zloma na wierzch :smiley:

Wydaje się wszystko w porządku. Sprawdź, czy dysk jest widoczny w menedżerze urządzeń oraz w zarządzaniu dyskami.

niewidoczny, malo tego nei widoczny takze w bios podczas uruchamiania komputra wyswietlaja mi sie najpierw wykryte urzadzenia, i pod SATA 1 nie mam nic, a po podlaczeniu starego monitora mam normalnie dysk

pan z serwisu benq rozesmiany powiedzial ze to niemozliwe :smiley: ja tez tak sadze ale jednak tak mam :smiley:

przepnij dysk pod inny kontroler sata…