Pomocy problem z ati radeon hd2600xt

Witam

Posiadam kardę graficzna taką jak napisane w tytule i mam problem z nią :

jest on taki iż gdy gram np. Risen lub Call of Juarez Bound in Blood to po pewnym czasie grania ok 5 minutach komp się zacina trwa to ok 10 lub 15 max 20 sekund

nie wiem jaka jest tego przyczyna… :frowning:

spróbuje dokładniej opisać jak to się dzieje " najpierw gra się zatnie następnie zatnie się dźwięk (jest to dźwięk jednostajny taki " br-uuu ") i po chwili monitor wyłączy i wyskoczy mi napis brak sygnału…

następnie dźwięk zacznie dalej lecieć taki jak jest w grze i monitor się włączy i przez ok 5 sekund będzie czarny i po chwili się włączy i grać będę mógł dalej i tak co pewien czas… :frowning:

B yć może mi się przegrzewa naprawdę nie wiem oto jej temp. . Jest ona taka ok 2 lub 3 minuty przed zacięciem kompa

  • ATI Radeon HD2600 XT GPU core : 65 stopni

Sądzę że to na pewno karta ponieważ na innej grafie komp normalnie śmiga bez zastrzeżeń

Niedawno ją kupiłem i mam gwar. ale być może będzie można to samemu naprawić :slight_smile:

z góry dzięki za pomoc :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

edit…

Dodam że gdy o sprawdziłem temp. ok niecałej minuty po zacięciu temp. wynosiła 71 stopni czy to dużo ?? :expressionless:

Z twojej wypowiedzi wynika że przyczyna leży po stronie karty graficznej a co do temperatury tej karty to zależy w dużej mierze czy karta posiada chłodzenie referencyjne czy pasywne! Z reguły temperatury tej karty z chłodzeniem referencyjnym są w granicy od 75 - 78 'C podczas obciążenia! (np. Grania w nowsze gry lub poprzez uruchomienie programów do testowania kart graficznych). Występują też modele z chłodzeniem referencyjnym u których temperatura wynosi 55 - 56’C dzięki zamontowaniu przez producenta wydajniejszego systemu chłodzenia! Więc podsumowując temperatury w karcie ATI Radeon HD2600XT są w przedziale od 55 - 78’C podczas obciążenia. Problem związany może być (np. z wadliwym systemem chłodzenia karty w skutek eksploatacji lub nabytej albo fabrycznej wady układu chłodzenia!!). Lóżyska w wiatraczku na karcie graficznej mogły się wyrobić i nie wiruje on z należytą prędkością obrotową !!

Sterowniki zaktualizowane łatki do gier również zainstalowane lecz dziwi mnie jedno w tej karcie właśnie wiatraczek na niej chodzi głośno i warczy jakby o coś się obijał :expressionless: #-o

Dodane 22.03.2010 (Pn) 15:07

PROBLEM ROZWIĄZANY :smiley: :smiley:

była to wina wiatraczka pożyczyłem od kolegi inny i karta działa jak należy dzięki TomaszM. :smiley:

pozdo