POMOCY ! Problem z dyskiem

Witam

Mam dysk Segate Barracuda 7200.9 80GB podłączony kablemi ATA

(ustawiony na Master, na 2giej taśmie jest podłączona nagrywarka CD)

Od tygodnia mam problem z działaniem Windowsa XP

Mianowicie występowały czesto blue screeny, dane na dysku ulegały uszkodzeniu, czasami zdarzało sie ze system sie nie odpalal gdyż różne pliki systemowe ulegały uszkodzeniu.

Przeskanowałem dysk programem HDD Regenerator 1.51 znalazł około 15 bad sectorów wszystkie naprawił, naprawiłem XP opcją napraw (podczas instalacji systemu) i Windows zaczął działać. jednak po tygodniu pojawiły sie te same błędy.

Dziś jak uruchomilem komputrer system nie chciał sie uruchomić, windows nie rozpoznaje dysku (Unknown Flash) , a w biosie zamiast nazwy dysku mam dziwne znaczki, które co pafre resetów zmieniaja sie na inne.

Jakoś 3 godz temu uruchomiłem ponownie Hdd Regenerator-a i czekam na efekt, tylko tym razem mam przeczucie ze awaria HDD jest poważniejsza.

Mieliście może podobne przypadki i błędy (chodzi mi sczególnie o nierozpoznawanie dysku i o dziwne znaki w biosie zamiast nazwy Hdd)

Jeśli tak to prosił bym o jakiekolwiek sugestie. Był bym bardzo wdzięczny za jaką kolwiek pomoc. Ogólnie dysk uznałem za stracony i kupiłem już nowy jednak nie chce stracić danych (sczególnie ważne sa dla mnie fotki i dokumenty)

ja tak miałem bo zasilacz padał i dysk dostawał złe napięcia… jaki masz?

Zasilacz wymienialem miesiac temu bo stary odmówił posłuszeństaw, a mam zasilacz firmy IBOX 400W,

A czy Ci sie udało naprawić ten problem, jesli tak to napisz jak. Bo zawsze mogę wysłać nowy zasilacz do serwisu albo pożyczyć od kolegi inny i zobaczyć czy dziala.

ale jakiś markowy :twisted:

mi pomogła zmiana taśmy i zasilacza ale to było na starym kompie i z dyskiem 80gb

Taśme już wymieniłem na nową (nie pomogło) dziś wezmę dysk do kolegi i zobacze jak to u niego wygląda i później opisze czy coś sie zmieniło.

Ps.

Znacie może jakies dobre darmowe programy które działają podobnie jak Hdd Regenerator (posiadam wersje demo która zatrzymuje sie po znalezieniu 1 Bad sectora)

Popraw tytuł na konkretny - inaczej temat wyleci.