Pomocy! Problem z Grafiką PES 2009


(Wieniec) #1

Witam

Z góry przepraszam jeżeli temat był już poruszany na forum, ale z dopiero dziś się zalogowałem po raz pierwszy i nie do końca umiem się na forum jeszcze odnaleźć.

Otóż mam problem z grafiką w PES 2009. Podczas gry co jakiś czas pojawia mi się przechodzący przez boisko pasek. Jest to bardzo denerwujące i rozpraszające. Mam Nvidie 8600M GT 512 mb. Najnowsze sterowniki z oficjalnej strony Nvidi. DirectX 9.0C z Marca 2009. Kolega nawet mi powiedział żebym spróbował 3D Analyzera i też nie pomaga. Bardzo proszę o radę co mam zrobić abym mógł normalnie pograć.

P.S. W quake 3 wyskakuje mi problem z openGl, także jeżeli ktoś wie jak sobie z tym poradzić bardzo byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam


(Roman Atka) #2

Tylko na tej grze się tak dzieje?


(Wieniec) #3

W sumie na innych nie próbowałem. Kupiłem sobie nie dawno notebooka i bardzo lubię grać w PESa więc zainstalowałem. Oprócz tego paska wszystko działa jak należy.


(Shooter) #4

Przechodzący w PES pasek przez środek ekranu to wina rozdzielczości. Mówisz ze kopiłeś laptopa, pewnie ma panoramiczny ekran. Zmień w opcjach gry rozdzielczość z 4:3 na 16:9. Miałem ten sam problem i u mnie poskutkowało.


(Wieniec) #5

Niestety dzieje się tak samo mimo zmiany rozdzielczości :((((((((((((

-- Dodane 19.07.2009 (N) 18:07 --

Nie ma może ktoś jeszcze jakiegoś pomysłu by ten problem rozwiązać?


(Ultasmuc) #6

Mam ten sam problem nie wiem czym to jest spowodowane mam Nvidia GeForce 9500GT ,probowalem zmieniac rozdzielczosc i takze nie pomoglo ;/


(Wieniec) #7

Kurcze z taką kartą graficzną nie powinno być żadnych problemów ... Bardzo proszę niech ktoś pomorze rozwiązać ten bardzo denerwujący problem :(((


(Mich Md) #8

moim zdaniem laptop się nie nadaje do gier tylko do prac biurowych .... :o


(Shooter) #9

I właśnie tutaj nie masz racji na rynku pojawia się coraz więcej laptopów przeznaczonych właśnie dla graczy.

A co do paska na ekranie jeżeli nie pomogła zmiana rozdzielczości wyłączcie w grze funkcje Vsync i pasek zniknie.


(Agatonster) #10

wienio_86 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Wieniec) #11

Do moderatora przepraszam za wielkie litery zaraz poprawie. Do chameleon dzięki Ci wielkie za podpowiedź z Vsync :smiley: poskutkowało :smiley: jesteś wielki :smiley: