POMOCY ! Problem z Win7 na Win XP

witajcie:P

Jak w tytule… mam drobny problem poniewaz chce sobie przejsc z windowsa 7 na windows XP na moim lapku i nigdzie nie umie znalesc w sieci sterownika dla mojego hdd… moze ktos z was by mi podal jakas stronke z gotowcem gdzie tylko klikne i sterownik mi sie pobierze lub przesle go na email: egon_s100@o2.pl

model mojego HDD to Toshiba MK505GSY 500GB sata 2

Lapka mam firmy Compaq Presario CQ61-420EW ponizej stonka mojego sprzetu

http://h20195.www2.hp.com/V2/GetPDF.aspx/c01985484.pdf

Bardzo prosze o pomoc bo dostaje pie…ca juz z tym systemem…:confused:

z gory serdecznie wam dziekuje:)

pozdrowionka:)

Mi się wydaje, że nie potrzebujesz sterów do dysku jako takiego,

a do kontrolera dysków, a to całkiem inna historia. :wink:

Tak jak napisał GREH potrzebujesz sterowników do kontrolera dysków. Problem w tym, że laptop nie ma oficjalnego wsparcia dla XP co oznacza, że możesz mieć problem ze znalezieniem jakichkolwiek sterowników dedykowanych do tego systemu. Możesz ewentualnie sprawdzić czy w BIOSie masz możliwość przełączenia trybu pracy kontrolera dysków z AHCI na Legacy lub IDE (szukaj opcji SATA Mode lub AHCI - w tym drugim przypadku przestaw na Disabled). System da się wtedy zainstalować ale jak nie będzie reszty sterowników to chyba mija się to z celem. Na pewno znajdziesz sterowniki do grafiki Nvidia.

no wlasnie czesc sterownikow mam juz do zainstalowania na XP ze strony HP kiedys tam byly dostepne to odrazu je pobralem te glowniejsze takie czyli net bezprzewodowke i dzwiek a grafe to ze stronki pobralem sobie… takze problem jest tylko z dyskiem u mnie:((

Spróbuj poprzestawiać, tak jak Antic radzi.

Jeśli zadziała, to pamiętaj, aby po udanej instalacji systemu Windows XP,

przypadkiem NIE PRZESTAWIAĆ tak jak było, bo system nie będzie się bootował.

Komputer nie będzie widział dysku.

egon_s100 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.