POMOCY Problem z zainstalowaniem drukarki POMOCY


(Sliwa007) #1

Witam mam drukarke Canon mp 210 i gdy instaluje Pokazuje mi sie komunikat "Nie rozpoznano urządzenia usb"" jak to naprawic 2 dni wczesniej robiłem format! !!


(Klossj23) #2

Czy drukarka korzysta z USB 2.0 ? Czy sterowniki chipsetu zainstalowane ? Sterowniki do USB 2.0 zainstalowane, jeśli potrzebne ?


(Sliwa007) #3

a jak sprawdzic z jakiego usb korzysta?? wogole nie mam o tym pojecia?? pomozesz??


(JNJN) #4

Sterowniki do płyty głównej wgrane ?

Porty USB sprawne i sprawdzone.

Drukarka odłączona od kompa.

Odinstaluj wszystko co drukarka - folder drukarek ma być czysty, restart kompa.

Teraz odpal płytę instalacyjną drukarki i jak instalator poprosi podłącz włączoną drukarkę do portu USB, jeśli nie poprosi po zakończeniu instalacji robisz restart kompa i podłącz teraz włączoną drukarkę i masz, jeśli drukarka i porty USB sprawne.


(Sliwa007) #5

Tak zrobiłem i dalej to samo wszedłem w Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i w okienku stan urządzenia jest Brak zainstalowanych sterowników tego urządzenia. co to za sterowniki wydawało mi sie ze wszystko zainstalowałem ( i jak coś to gdzie tych sterowników szukać)))

Złączono Posta : 11.11.2007 (Nie) 23:32

No i dalej nie działa! !!


(JNJN) #6

Jaki masz system?

Sterowniki do wersji USB 1.1 ma system operacyjny, a do wersji USB 2.0 trzeba doinstalować - płyta CD do płyty głównej, a jak masz XP z SP2 - stery ma system i nic nie trzeba doinstalowywać.

Odinstaluj wszystko co drukarka - folder drukarek ma być pusty, restart kompa, zrób porządek z USB - sprawdź jego działanie na innym urządzeniu USB i dopiero instaluj drukarkę.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308


(Sliwa007) #7

Mam xp z sp1???


(Ziomixiu) #8

A może po prostu przełącz ją do innego portu usb i sprawdź czy chodzi:)


(Sliwa007) #9

No także probowałem i dalej nie działa???? jeszcze jakieś pomysły???


(Klossj23) #10

hiper86, to jak w końcu z tym USB ? Jakiej wersji wymaga drukarka ? Jeśli masz SP1 to musisz doinstalować sterowniki do USB 2.0. Zajrzyj do panelu sterowania. Przy magistrali USB powinien być napis "Enhanced Host Controler" albo cos w tym stylu, jeśli masz zainstalowane sterowniki USB 2.0.


(Asterisk) #11

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif