Pomocy - stary wmacniacz a komputer

Witam.

Wiele było tematów o podłączaniu wieży do kompa, przeglądałem je, ale ja mam troche inny problem. Chcę podłączyć bardzo stary wzmacniacz. Oto jego zdjęcie. view.axd?fn=176046106007187.JPG&Thumbnail=1.

Aby tego dokonać kupiłem tak wyglądającą przejściówkę : view.axd?fn=167049096134033.JPG&Thumbnail=1 .

Tył wzmacniacza wygląda następująco : view.axd?fn=225210181164071.JPG&Thumbnail=1 .

Wtykam jeden koniec do kompa tam gdzie wychodzi sygnał dla głośników (mały jack) a drugi do wtyczki uniwersalnej (wejście typu DIN-5). Na początku myślałem że wogóle nie działa, ale po włączeniu na całą pare i na kompie i na wzmacniaczu dopiero było słychać i to słabiuteńko, a szum był przy tym nie do zniesienia.

Pytam się Was więc co jest tego przyczyną ?? Czy to dlatego że ten wzmacniasz to taki stary szrot ? Zainstalowałem najnowsze sterowniki do mojej karty dzwiękowej view.axd?fn=122012009209047.JPG&Thumbnail=1 . Jednak nie dało to efektu. Sprzęt działa bardzo głośno i bez szumu podłączony do magnetofonu od kompletu.

POMOCY !!

Pozdrawiam.

Może to jest końcówka do nagrywania? Możesz przelutowaćpiny.

Tu masz schemat tej końcówki:

http://arczer.neostrada.pl/k012.htm

Witam! Wzm. całkiem- sam taki mam podłączony do kompa,problem może wyglądać tak,rozbież tę wtyczkę DIN i sprawdź na których pinach są podłaczone kabelki,powinny być podłączone na 3 kanał prawy na 5 kanał lewy a tam być może są podłączone tak"kanał prawy 1 kanał lewy3" i leci po przesłuchu,jężeli we wtyczce będzie ok spróbuj podłączyć na wej.magnetofon,powinno działać,w najgorszym układzie wzm do naprawy koszt ok.50zł

Kurde nie znam się na elektronice tak bardzo :P. Nie rozumiem nic co napisaliście. Proszę Was, wyjaśnijcie to jaśniej :D.

Pozdrawiam.

A co tu wyjaśniać poprostu zobacz na których pinach we wtyczce DIN masz podłączone kable zastosój się do tego masz napisane

jaśniej się nie da.Pozdrawiam

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 18:56

Na wtyczce widać nr pinów,ale musisz ją rozebrać

Jaśniej nie można

http://serwis-tv.com/scart.html

2 masa

3 lewy

5 prawy

A jak rozciołem kabek to ram jest czerwony i żółty i bez koloru (sam drut). To ten drut to chyba masa. A który kolor to out prawy, a który lewy ??

Niewiele ryzykujesz (odwórcona kolejność kanałów to jeszc ze nie tragedia)

Jeżeli chcesz miać sygnał dobrej jakości to radzę nabyc kabel ekranowany, a nie trzy przewodowy (dwa przewody w oplocie).

Przelutowałem te piny :smiley: i dało rade. Gra jak należy. Dzięki za pomoc !!

Pozdrawiam.

Użytkownik20 zmień tytuł tematu nie używaj w czasie pisania Caps Lock-a