Pomocy, sterowniki Pioneer DVR-115D

Poszuje sterowników do PIONEER DVR-115D, a na stronie producenta nie mogłem znaleść. Proszę pomóżcie.

Po co Ci stery do napędu?? Stery powinien już mieć w sobie windows…

sterowników czy firmware? Sterowniki do nagrywarek DVD ma standardowo Windows XP.

W przypadku takiego błędu ja bym zaczął od instalacji driverów do chipsetu płyty głównej, jeśli jeszcze takich nie masz zainstalowanych.

W własciwościach tego urządzenia pojawia mi się

W dniu 09.06.2008 , o godzinie 20:46 został dopisany post przez Budek24

Zrobiłem restar kompa, wszystko jest w porządku, tylko Windows widzi ten dysk jako CD :confused:

Budek24 , sterowniki do chipsetu płyty głównej masz zainstalowane?

Nie mam pojęcia co to chipset

Podaj w takim razie nazwe płyty głównej. Odczytasz ją w dokumentacji komputera lub za pomocą programu Everest.

Na początek jednak spróbuj wejść do Menadżera urządzeń i kliknij PPM (prawy przycisk myszy) na swoją nagrywarkę DVD. Z menu, które się wyświetli wybierz Odinstaluj i zależnie co się wyświetli Ok lub Tak. Po restarcie komputera sprawdź czy dalej jest problem z wykryciem napędu i poinformuj o wynikach.

Pokazuje się Dysk DVD-RM (z ikonką niewiadomego pliku), po włożeniu płyty CD wszystko działa dobrze (z ikonką taką jaką ustala plik autorun), po włożeniu płyty DVD, dysk odczytuje ją jako CD (z ikonką taką jaką ustala plik autorun).

Nazwa płyty głównej ECS K7VTA3 v6

Stery do chipsetu

Tutaj Masz resztę :arrow: Klik