Pomocy! System nie reaguje przez ok. 3-4 min

Czesc! Mam nadzieje ze ktos mi pomoze.Mam problem z moim systemem (Win XP SP2) po zainstalowaniu nowego HDD samsung 160 GB.Po wlaczeniu kompa Bios rozpoznaje obydwa HDD ( Master 60 GB, Slave 160 GB), windows startuje szybko i bez problemow.Po kliknieciu na “Moj Komputer” system szuka wszystkich tam znajdujacych sie ikon przez ok. 3-4 min, i po tym czasie wszyskie znajduje. System dziala poprawnie, tylko denerwujace jest czekanie na te twarde dyski. Bios- nowy update, Win XP SP2 nowo zainstalowany, najnowsze sterowniki do plyty glownej ABIT NF7 v2.0 .

Dyski poprawnie podlaczone i zpartycjonowane. Ja osobiscie mysle ze to wina ustawien win XP. Pytalem w Microsofcie ale naturalnie nie wiedza w czym tkwi problem.

Prosze o pomoc. Adam

Może dyski się nie lubią ,przełóż go na drugi kanał IDE i zobacz.

Aaaa to ciekawe… :twisted:

Znaczy się, że panowie nawet sami nie wiedzą co posiadają w zasobach Bazy Technicznej! No cóż… :roll:

Mnie nie płacą za zdawanie relacji ze stanu wiedzy Microsoftu ws. występujących problemów, ale mimo wszystko pamiętałam - że gdzieś się na to natknęłam właśnie na tej stronie. Skorzystanie z wyszukiwarki Bazy Technicznej, pozwoliło mi znaleźć ten oto link z identycznym problemem:

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;819017

Zwróć szczególnie uwagę na to, czy masz włączoną usługę VIA (Windows Image Acquisition), odpowiedzialna jest mówiąc w skrócie, za odczytywanie obrazów z cyfrowych aparatów, kamer oraz skanerów.

No a reszta, jak tam piszą…

Nie twierdzę, że ten link Ci rozwiąże problem - bo całkiem dobrze sprawa może tkwić jednak w konfigu sprzętowym, ale oczywiście niczego nie można wykluczyć! :slight_smile:

Diekuje za porade." Pan"z Microsoftu jest chyba naprawde laikiem w tym zakresie, chociaz chyba niezle zarabia na tej posadzie w Austii.

Odpisze jeszcze czy mi sie udalo.

Z pozdrowieniami Adam.

Update:

Jednak mi sie udalo. Po odlaczeniu drukarki USB wszystko dziala. Dziekuje za porade.

dziwne jednak ze tak znana firma jak HP nie moze sie dogadac z microsoftem i wspolnie rozwiazac problemu sterownikow do drukarek ktore stwarzaja problemy.

Mam nadzieje ze to kiedys nastapi.(Pewno dopiero wtedy, kiedy microsoft przestanie byc monopolista.)

A.G.