POMOCY! - Vista Business - powolne działanie internetu

(Kocmark) #1

Witam serdecznie,

proszę o pomoc bo już do głowy dostaję. Kupiłem notebook'a HP Compaq 6720s z Vista Business 32-bit. Mam w domu neostradę dzielę ją przez router ponieważ mam 3 kompy. Reszta kompów ma XP i tam net śmiga bez problemów a na tej Visie niby wszystko skonfigurowane ale nawet strony głównej onet'u nie mogę otworzyć. Sprawdzałem inny komp na tym kablu i jest wszystko ok z kablem. Ustawiałem i automatyczne przydzielanie IP i statyczne i nic. Wyłączałem IPv6 i też nic. Pinguje router no i są problemy nie zawsze dostaję odpowiedź z routera (zaznaczam że spod XP wszystko idzie ok). Wyłączyłem zaporę nawet Nortona odinstalowałem i to samo. próbowałem zmienić sterowniki do karty sieciowej i bez rezultatów! !!

(Ujk) #2

spróbuj wyłączyć całkowicie IPv6 a nie tylko odhaczyć ( w właściwościach karty sieciowej).

Aby usunąć szóstą wersję protokołu IP, należy:

* Kliknąć prawym przyciskiem myszy na Komputer, z menu kontekstowego wybrać Zarządzaj > Otworzy nam sie okno Zarządzanie komputerem

* Z lewej strony wybieramy Menedżera urządzeń > następnie Widok > Pokaż ukryte urządzenia

* W kartach sieciowych pojawi się wtedy Teredo Tunneling Pseudo-Interface odpowiadający za wykorzystanie protokołu IPv6

* Klikamy prawym przyciskiem myszy na Teredo Tunneling Pseudo-Interface > wybieramy Wyłącz

* Przechodzimy kolejno do Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania > następnie Wyświetl stan > Właściwości > odznaczamy (TCP/IPv6) > OK

(Kocmark) #3

Dzięki serdeczne jurek21, ale nic to nie pomogło. Będę chyba dzwonił do HP oże coś pomogą