Pomocy win.xp pro


(Tombo89) #1

mam taką prośbę czy mógłby mi ktoś pomóc.

Zainstalowalem win xp pro i mamtaki dylemat bo jak chce go wyłączyć to on się zaczyna się wyłanczać i pokazuje się komunikat z logo xp że teraz można bezpiecznie mkożna wyłączyć komputer tylko w tym momencie nie działa przycisk Power na kompie i muszę wyłanczać kompa przy zasilaczu. Pomocy z góry dzięki


(Zbych ) #2

Panel sterowania/opcje zasilania/zaawansowane zaznaczyć kwadracik zażądzanie energią APM czy cuś takiego już dokładnie nie pamiętam ale już tyle razy o tym było jak poszukasz w tematach to znajdziesz


(Tomek Zamlynny) #3

APM- czy jest to hibernacja??? tak jak w OS Me


(Marsmo) #4

APM lub ACPI - to są dwa niezależne schematy zasilania, pozwalające wprowadzić kompa w stan hibernacji, zwanej "bezczynnością". Jak dla mnie to jest komp niby is "dead", ale w pełni "czuwający"! :stuck_out_tongue:

Wyłączenie wszelkich funkcji w procesie tzw. hibernacji, jest tożsame z wyłączeniem kompa w ogóle, natomiast całe cudeńko zasadza się w prawie automatycznym przywróceniu go do życia - w odróżnieniu od rutynowego "wyłączania i włączania", które pochłania i czas i zasoby sprzętowe!

ACPI jest doskonalszym schematem od APM, co nie znaczy - że ten poprzedni nie spełnia założeń.

Ustawienie konkretnego schematu jest zawarte w BIOS-ie!

Co do zarządzania energią -> hibernacja -> w systemie ME,

zapoznaj się z krótką notką pt. "Usypianie peceta" - w poniższym linku:

To jest odpowiedź do Twojego wtrąconego postu Kamaa!

A dla Tomka 1989 zarzucam post z podobnym problemem

http://www.nvision.pl/forum/index.php?s ... ntry184637

Jeżeli pewne niuanse z tego linku wykluczysz, to dojdziesz do bardzo słusznej analogii w sugestii Zbycha1, jakkolwiek pewnie ACPI zastąpi APM! :lol:

No chyba, że masz nieprzewidywalne "myki", to będziemy się głowić dalej! :smiley: