Pomocy wybór internetu. Jaki?

(Janek180991) #1

witam posiadam telefon stacjonarny z TP i place najnizszy abonament na niego. Internet mam z orange 1Mb/s ale wychodzi mi umowa i chce zmienic predkosc pomozcie mi jaka wybrac do 60zl na 2 lata. Dajcie jakies oferty

(Paluch81zcie) #2

Ja polecam UPC 10 MB - 66 zł o ile jest możliwość podłączenia....http://obsluga-klienta.upc.pl/app/answe ... il/a_id/67

http://www.upc.pl/internet/

(Szotek5) #3

Jeśli do 60zł to tylko 6Mb/s lub dołożyć 5zł i wziąć 10Mb/s.

ewentualnie możesz rozważyć netię :slight_smile:

(pendzik_) #4

www.vectra.pl

(Kozza) #5

No tak, polecajcie kablówkę jak nawet nie wiecie czy kolega ma taką możliwość. Nie każdy mieszka w większym mieście.

Jeśli masz w miarę dobre kable, małą odległość od centrali i nie mieszkasz na jakimś odludziu to proponowałbym no limits netii

(script kiddes) #6

Te No limit neti to ściema, nie wiadomo jaką faktycznie będziesz miał prędkość.

Polecam TK Telecom, w najgorszym przypadku netie. Wole już osiedlówkę niż netie.

(Starchris) #7

Jeśli jesteś w Orange i nie miałeś z nim żadnych problemów to nie zmieniaj operatora tylko zwiększ sobie prędkość. Tak będzie najbezpieczniej. Ewentualnie zmień na TP bo to jest ta sama firma więc nie powinno być żadnej różnicy. Weź 6 Mb/s w TP za niecałe 60 zł na 12 miesięcy i do tego gratis pendrive 4 GB dostaniesz.

(Janek180991) #8

chce nadal w orange. A wysokosc abonamentu przy telefonie nic nie zmienia? Bo kiedys cos mi mowili ze zmienia ale nia wiem

(Starchris) #9

Ale jaki dokładnie masz ten abonament na telefon. Standardowy 50 zł czy socjalny 18 zł.

(Janek180991) #10

cos kolo 20-30 zl nie pamietam dokladnie

(Starchris) #11

Porównaj sobie aktualną ofertę i wybierz odpowiednią dla siebie. Jak chcesz do 60 zł na dwa lata to najlepszy wybór to 10 Mb/s.

Oferta Orange Freedom

(Janek180991) #12

a wysokosc abonamentu na tel ma znaczenie? Przeszkadza w czyms?

(Starchris) #13

Nie pamiętam dokładnie o który abonament chodzi, ale był taki (nie wiem czy dalej jest) przy którym nie można było mieć internetu. Był to bardzo mały abonament około 20 zł. W każdym bądź razie skoro ty masz internet to znaczy, że na pewno tego abonamentu nie posiadasz więc nie masz się o co martwić.

Abonament socjalny za 18 zł jest specjalnym abonamentem dla osób pobierających pomoc z ośrodka MOPS i ma odpowiednie zaświadczenie na to i przy tym można mieć jaki chcesz internet. Poza tym są standardowe abonamenty 50, 70 i 90 zł, które też niczemu nie przeszkadzają. Tak jak wspominałem wyżej był (jest) jeszcze jeden abonament dla powiedzmy mniej zamożnych ale przy nim nie można mieć było internetu.

(Janek180991) #14

Czuje ze bede sie musial udac do punktu orange:( i wypytac co i jak. Ale dzieki za pomoc i jak bys cos wiedzial to daj znac

-- Dodane 19.06.2011 (N) 19:02 --

a ten 10Mb/s to jest WiFi? Normalnie stacjonarny?

(Szotek5) #15

Starchris , jeśli mówił że płaci pomiędzy 20-30zł to pewnie ma taką sytuację jak u mnie. Koszt utrzymania łącza to chyba około 30zł więc wziąłem telefon stacjonarny i go "zawiesiłem" tak, że mam linię telefoniczną i płacę 21zł z groszami za telefon (łącze) i za neostradę. W takiej sytuacji nie powinno być ograniczeń :slight_smile:

(Starchris) #16

A to jeśli on mówi o swoim abonamencie w postaci kosztu utrzymania łącza to tak jak mówisz również nie będzie żadnych ograniczeń.

Czyli abonament za telefon stacjonarny płacisz 21 groszy miesięcznie plus konkretny abonament za internet miesięcznie ? O tym sposobie nie pomyślałem, bo chciałem sobie wziąć telefon stacjonarny w Playu za 20 zł miesięcznie na rok tylko razem z kosztem utrzymania łącza się nie opłacało. No to teraz by mi się opłacało. Tylko, że w pewnie w takim przypadku numer będę musiał zmienić.

(Szotek5) #17

Nie doczytałeś :stuck_out_tongue: . Płacę 21zł z gorszami a nie 21 groszy :x . Nie wiem jak to wygląda w innych sieciach ale w TP tak jest. Koszt neostrady + telefon to razem około 75zł (21zł łącze + 54zł neo)

(Starchris) #18

Ale sobie narobiłem nadzieji #-o #-o #-o No trudno trzeba żyć dalej.

(Djwok) #19

@Starchris ,

no ale nadal, wydaje mi się ze jest to konkurencyjna stawka na rynku.

Poza cenowymi aspektami ofert internetowych, przy wyborze operatora, warto wziąć pod uwagę również takie rzeczy jak: stabilność łącza, obsługę klienta, pomoc techniczną, szybkość usuwania ewentualnych awarii itd. I jeżeli chodzi o Tepsę, to pod tym względem, wypada dość dobrze na tle innych operatorów.

(Starchris) #20

Teraz jak najbardziej TP ma konkurencyjną ofertę (jeśli chodzi o internet) na rynku i jest godna zaufania (jeszcze kilka lat temu było zupełnie odwrotnie). Natomiast na pewno nie ma konkurencyjnej oferty jeśli chodzi o telefon stacjonarny. Standardowa stawka u innych operatorów telefonii komórkowej to 25 zł za abonament, który jest równy abonamentowi u TP za 50 zł. Ja mam taki problem, że mogę mieć tylko internet przez łącze telefoniczne i jak wywalę telefon stacjonarny to muszę płacić opłatę za utrzymanie łącza i suma sumarum nie opłaca mis się go zmieniać.

Oczywiście mógłbym mieć internet mobilny ale dzisiejsze limity około 10 GB za 60 zł to jest absolutnie za mało na swobodne serfowanie po sieci przez cały miesiąc (jeszcze muszę mieć internet na trzy komputery lub czasami więcej). Gdyby nie było limitów to bym wziął i internet z telefonii komórkowej i telefon stacjonarny również z telefonii komórkowej. Wychodzi o wiele taniej.