Pomocy z grafika w Win XP :(

W menedzerze urzadzen windy nie mam obecnej katry grafiki (jest to FX 5200/128RAM) - zniknelo… Nie pomaga wrzucenie sterownikow nvidii ani w sposob automatyczny, ani w sposob reczny, nie pomaga tez kreator dodawania sprzetu ani odzyskiwanie czy tez odswierzenie systemu z plyty CD. Nie pomaga takze wrzucenie innej katry grafiki (probowalem z ATI9200/128) - urzadzenia PO PROSTU NIE MA, mimo ze fizycznie jest i cieszy sie jak najlepszym zdrowiem…

Wszystko co moge wyswietlic to: monotor nieznany na… (puste miejsce) - tylko 800x600 i tylko 32 bit.

Nie chce mi sie instalowac windy od nowa bo duzo innych rzeczy mam… ma ktos jakis pomysl moze? pozdrawiam !!

Mogła się wypiąć z gniazda,spróbuj ją docisnąć.Albo wyciągnij ją i jeszcze raz włóż.Jak to nie pomoże,to możliwe,że coś z gniazdem lub płytą.

Posprzątaj dokładnie po programach i sterach karty,restart i uruchom karte na sterach systemowych.

Jak to prawidłowo zrobić masz tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Jak coś grzebałeś w biosie ,zrób reset na defaults.

Teraz wgrywasz najnowsze stery do płyty głównej,restart.

Teraz jak masz sterownik do XP na płycie CD oryginał to wgrywasz jak nie masz to pobierasz nowe z netu i instalujesz z partycji gdzie masz system.

Oczyść dokładnie styki karty i dobrze osadz.

offtopic: mam podobny problem z sieciowka Compexa: na win 98/me dziala ok, ale juz win 2000/xp nie widzi jej wcale - i co najgorsze, nic nie pomaga…

Nic nie pomaga tzn. co robisz?

Z sieciówkami bywa tak, że system czasami sam jej nie widzi ale jak instalujesz sterowniki to po zainstlowaniu system stwierdza, że wykrył nowe urządzenie i je zaczyna instalować.

Często miałem tak pod Win 95 i 98

:okulary:

Może to narządko się na coś przyda:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=471&t=29

Jest juz OK >> problemem byla nieobecnosc sterow systemowych od szyny AGP… Po ponownym zainstalowaniu VIA 4in1 karta sie pojawila i stery poszly bez problemow. Nauczka na przyszlosc :slight_smile: dzieki wszystkim za odpowiedzi! !!

Stery systemowe w XP do AGP masz tylko niewiadomo w jakiej wersji.

Jeśli chodzi o płyte na VIA to AGP2 x 4 chodzą najlepiej na 4.38

a AGP3 x 8 taką jak masz ty na 4.49 nie stosuj 4.50 bo z błędami, 4.51 do 4.53 ale z 4.49 nie było problemu.