Pomocy zmiana ustawień

Witam mam taki problem jak zmienić botowanie w systemie XP HOME EDITION aby najpierw botowało z płyty cd a nie z twardego dysku.Muszę postawić system i po włożeniu płyty instalacyjnej nie chce mi odpalić jej.Nie mam pojęcia jak to się robi.Poprostu kumpeli padł system bo pracowała na kompie bez antywira korzystając z neta.Będę wdzięczny za pomoc jak to zmienić proszę o konkretne instrukcje gdyż jestem raczej cienki w te klocki.

Bootowanie (kolejność czytania dysków podczas uruchamiania komputera) zmieniasz w Bios Musisz wejść w Bios zaraz na początku naciskasz np Delete chociaż nie zawsze może być to inny klawisz lub kombinacja klawiszy pisze Ci nt zaraz na początku u dołu ekranu. Następnie Odszukujesz w opcjach Bios (najczęściej 2 linijka lub 2 zakładka) Boot Frist i ustawiasz tam CD-ROM.

Jest jeszcze coś takiego jak Bot Menu zaraz po uruchomieniu naciskasz np F8 (np ja tak mam, Ty możesz mieć inny przycisk) wyświetli Ci się lista dostępnych napędów, kursorem na klawiaturze wskazujesz swój napęd CD/DVD naciskasz Enter i jak masz płytę włożoną w napędzie (która jest Bootowalna) w pierwszej kolejności zostanie ona odczytana w czasie uruchamiania.Dalej Będzie Ci pisało np ze naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z CD/DVD. Starałem się napisać Ci to prosto łatwiej to pokazać wizualnie niż napisać.

Witam ok wielkie dzięki za pomoc.

To też powinno Ci pomóc: http://forum.pccentre.pl/index.php?showtopic=150915

BLADE2042 proszę natychmiast poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji Edytuj