Pomocy!

od jakiegos czasu mam klopot z internetem tzn non stop mam jakies wirusy niektorych nie da sie skasowac a jak sie juz skasowaly to i tak nie jest dobrz.jak uruchamiam kompa to pojawia sie inf. ze skasowany zostal noston i jakis sophos.mam programy antywirusowe mks ad adware i antivir.skasowaly te wirusy ale i tak chyba za pozno bo wiekszosc programow w windowsie 98 nie dzia.nie mozna nawet wejsc w panel sterowania ani w ikonke internet.pojawiala sie strona blokujaca inne strony i komputer sie wtedy zwieszal.juz jest z tym lepiej ale sytuacja powtarza sie.co mi proponujecie?chyba juz sie z tym nie da nic zrobic tylko sformatowac i wgrac jeszcze raz windowsa 98.mam jeszce x i tam jest ok tylko ze net jak sie urichania to system sie zamyka.co proponujecie?

jak pamietasz nazwy wirusow to mozesz sprobowac

wywalic je z rejestru(moze tam zostaly)

jak nic nie pomoze to format jest dobry na wszystko :smiley:

U, u, u…

System zapuszczony… Pewnie blastery, i inne syfy…

Jeżeli masz zaisntalowane dwa programy antywirusowe naraz, jeden usuń, zrób ppełny skan, dokonaj analizy każdego robaka, poszuklaj łaty. Sprecyzuj problem.

Jeśli mówiąc: “mam jeszce x” to ja się domyślam, że chciałeś powiedzieć “mam jeszcze xp”, TAK??

I jeśli system ci się zamyka to domyślam się, że jest to wirus BLASTER (wystarczy zainstalować poprawkę => TUTAJ ONA JEST).

Nie jakis tam tylko to jest program antytrojanowy, a wiecej tutaj

Miałam te same problemy. Najpierw zrobiłam formata i na nowo wgrałam system ale nie jush 98 tylko 2000 Profesional, walnęlam tesh firewalla, nortona 2004 i ad-aware. Komp chodzi teraz bez zarzutów. Powodzenia zyczę :slight_smile:

No, ale jesli chlopak ma stare podzespoly marnej wydajnosci to po co ma sie meczyc z nowymi systemami 8)

No chyba, ze ma cos godnego uwagi i pieniadze :clever:

Pozdro :smiley:

Tesh nie mam dobrego sprzetu bo to jush 4 latek a 2000 lepiej mi chodzi na nim niz 98. Ja tylko zlozylam propozycje :wink:

Bezsensu. Na jakiej podstawie twierdzisz ze ma słaby komp. Ma zainstalowany XP i ten działa :!:

Aha, sorki ale nie widzialem tego “x” :smiley:

Nie no oczywiscie potrzebne sa programy typu ad aware SE - spolszczenie, pest patrol, CWshredder,Spybot - Search & Destroy, firewall (polecam SPF, ale mozesz sobie wybrac inny,wystarczy poszukac na vortalu, mozna sie posluzyc skanerami on line (sa na stronie glownej na samym dole) jakis 1 antywirus z monitoringiem najlepiej, latki na system - poczytaj o tym Tutaj,

Sugeruje wklejenie loga z HijackThis , niektorzy pomoga Ci wywalic odpowiednie wpisy w rejestrze

A opis jak zrobic loga mozesz znalezc tutaj

Tutaj masz program do oczyszczania rejestru JV16 POWER TOOLS

Sumujac…

Bardzo duze zapuszczenie komputera, czuje ze po prostu podlaczony dopiero do internetu bez zadnego zabezpieczenia :wink:

W ostatecznosci

Jesli masz partycje zgraj sobie te pliki instalacyjne na osobna partycje razem z latami windowsa, sformatuj komputer, odlacz sie od internetu, zainstaluj system, zainstaluj to co wczesniej zgrales, i wtedy dopiero podlacz sie do neta. Nastepnym razem badz czujniejszy, szpiedzy nie spia 8)