Pomóżcie dobrać aplikacje, własna dystrybucja Linuksa

Co np? Każdy może sobie dobrać pakiety do domyślnej instalacji ubuntu przy pomocy UCK bądź innych narzędzi, Niektórzy nie lubią w ogóle remiksów. Świata to nie zawojuje bo nic nowego/odkrywczego w tym niema. Dlatego jestem zdania że robienie remiksu ubuntu dla ludu jest bezsensowne, dla siebie samego to i owszem.

A różna przeróbki windowsa np MX i inne udostępnione w sieci. Jakoś ludzie to ściągają, chodź to na dodatek jest nielegalne, a przecież każdy może sobie coś takiego zrobić legalnie. Lecz trzeba dodać, że windows to nie Linux.

Te przerobki windowsa są jeszcze gorsze niż remiksy ubuntu które mają za zadanie zawojować świat.

Mnóstwo softu który tylko obciąża komputer, często adware i spyware oraz inne szkodniki, do końca nie wiadomo co się w takim miksie windy znajduje. Szczerze mówiąc ja bym się bał logować chociażby na konto w banku z poziomu takiego XP’ka po modyfikcjach.

A co do ubuntu o tak jak napisałem niema to sensu bo to tylko dogrywanie paczek, a nie trafi się w gusta wszystkich zmieniając tylko paczki w systemie. Lepszym rozwiązaniem jest reconstructor ale puki co niema wersji ze wsparciem dla ubuntu II.

Po pierwsze to nie temat o Windows MX, po drugie składam sobie system po to aby poznać bliżej Linuxa, w końcu zawsze można się czegoś nauczyć. Jak skończę to zamieszcze to na jakimś serwerze do pobrania, jeżeli komuś się spodoba moja składanka do bardzo się cieszę, jeżeli nie to będe dopracowywał to do skutku.

To jak już zrobisz swoją przeróbkę, to podaj linka, bo chętnie wypróbuję twojego Pingwinka.

jak chcesz zrobić dobry remiks to olej uck bo to daje możliwość tylko dodawania paczek więc nie licz na zainteresowanie - strata czasu. Użyj reconstructora. On daje dużo większe możliwości, za jego pomocą może wyjść dopiero fajny remiks.

A nie lepiej wziąć się od razu za LFS?

Znam wielu którzy na myśl o możliwościach jakie daje LFS mieli kisiel, ale tylko jednego któremu coś z tego wyszło :slight_smile:

UrT zajmuje 700mb.

Tremulous to bardzo dobry FPS i zajmuje tylko 90mb.

Dodalbym jeszcze Amaroka, Kadu/pidgina.

Witam

Reaktywuje temat. Postanowiłem stworzyć distro od podstaw. Pobrałem już Kernela 2.6.27.9 Gnome 2.24.1 i BusyBox 1.13.1

Co mi jest jeszcze potrzebne żeby zrobić LiveCd (musi się zmieścić na płytce 700mb)?

Czy mogę to zrobić wedłóg tego? i czy będzie wtedy działać:

http://eko.one.pl/index.php?page=JednodyskietkowyLinux

z tym że to ma być na CD i mieć interfejs graficzny.

Może ma ktoś jakiś poradnik do tworzenia całego Distra od podstaw, po polsku?

Kiedyś znalazłem LFS po polsku ale niepamiętam gdzie to było.

http://www.loz.republika.pl/lfs/

Jest to tłumaczenie wersji 5 ale porównując to z najnowszą (j. ang.) można coś wydedukować.